Tak jsem prababičkou
Foto: archiv autorky

Tak jsem prababičkou

1. 10. 2019

Ještě ten človíček sice není na světě, ale už si plave v plodové vodě matky. Není to radostné vychloubání, jen prosté konstatování skutečnosti. Nejsem z těch, které nad novým životem radostně povykují a neskutečně se těší. Pro mě je to koloběh života, tak to má být.

Lidi se vezmou a vytvoří prostředí pro potomka nebo potomků několik. V zájmu výchovy malého človíčka by měli rodiče ustoupit ze svých sobeckých postojů a fungovat tak, jak fungovaly už generace před náma.

Nebylo to vždycky nejideálnější, ale vyrostli jsme a troufám si říct, že se z nás stali slušní lidé. Nedá mi, abych si nerýpla do dnešních hlavně matek, které v kočárku vezou vřeštícího, pištícího nebo vztekajícího se zmetka (jinak to nejde nazvat), což je nechává v klidu, hlavně že drží v ruce telefon a četují nebo klábosí kdoví s kým většinou o volovinách. Pak se nedivme, co z takových živočichů vyroste. Doufám jen, že to nebude i náš případ …

Terezka, jak někteří víte, se narodila s rozštěpem, a tak když mi tu radostnou novinu oznámila, reagovala jsem připomínkou, aby včas lékaři zjistili, jestli to mimčo nemá také takový defekt, a včas to pořešila. Sama si moc dobře pamatuje, co zkusila a určitě by to nepřála  vlastnímu dítěti. Při té příležitosti jsem jí prorokovala,  že to bude kluk, že ona je ta, která přeruší naši holčičí linii (nevím, proč to ze mě vylítlo). Opravdu  je  pod lékařským drobnohledem. A tak se stalo, že byla na odběru plodové vody (asistovala jí máma, od té to vím) a pan doktor, jak si tak to mimino prohlížel, tak se zeptal, jestli chtějí vědět, co to bude. Samozřejmě Tes že nechce, ovšem máti by ráda věděla, a tak, aby jí to pan doktor alespoň pošeptal. Tes to vzdala, protože aby to za chvíli věděla celá ves a jen oni dva ne, tak holt je to kluk. A pak přistoupili ke snaze odebrat plodovou vodu. Jenže kdykoliv si pan doktor našel místečko, kde by mohl píchnout, objevila se tam nožička, ručička nebo jiné části malého čilouše. Terezka a injekční jehla jsou prachbídné kamarádky, a když už toho měla tak akorát dost, prohlásila „přestaň se vrtět, smrade, ať už to mám za sebou “. A kluk zůstal v klidu.

A tak v skrytu duše doufám, že bude stejně poslušnej a Tes rozumná matka, až vyfrčí na náš svět, nebo bude v pubertě  …

Hodnocení:
(5.2 b. / 20 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdena Proboštová
Moniko, abys začala pomalu psát ... :-)))))
Monika Proboštová
jojo pěkný, poslední kontrola na genetice, taky byla zábavná, klouček je v pořádku, paní doktorka ho zkontrolovala od hlavy k patě, jenže klouček když chtěla vidět prdelku neukázal, ale pindíka tasil o sto šest, komediant :-)
Zdena Proboštová
Libuško věřte mi, že ke zmetkům patřit nebude, jakmile zapiští tak dostane přes píšťalku, že to už nikdy nezapomene. Funguje to ! :-)
Zdenka Soukupová
Milá prababičko, atˇ vše dobře dopadne a atˇ Vás kluk pěkně pozlobí...
Hana Rypáčková
Ať roste ve zdraví, být prababifkou je radost..
Jitka Chodorová
Paní Zdeno, přeji Vám i kloučkovi hodně společné radosti a hlavně hodně zdravíčka jemu , jeho mamince a taky Vám. Před 4 roky jsem prožívala to samé, jen s tím rozdílem, že naposledy se nám narodila dcera v r.1968, pak jen chlapci, syn a 4 vnuci i když je všechny moc miluji, toužila jsem po pravnučce, tak se nám narodila Emmička. Narodila se týden po mých narozeninách, tak jsme obě Kozorožky, a já cítím s tímto stvořeníčkem velkou sounáležitost. Holka se nám povedla, chvilky prožité s ní jsou nezapomenutelné. Přeji Vám, aby jste si to s tím kloučkem užívala, co to dá.
Soňa Prachfeldová
Je to věčný koloběh života a krásný. Přeji vše dobré a těším se až mě potká ta krásná chvile, kdy mi řekne vnučka , že budu prababičkou.
Zdenka Jírová
Mám dvě dcery a od každé jedno vnouče.Starší vnučka už o dítěti přemýšlí, má nový vztah, tak snad to vyjde. Od vnuka mladší dcery se pravnoučete těžko dočkám, bude mu teprve 13 let, mně 75, tak už to asi nestihnu.
Danka Rotyková
Šťastná to žena. Tak ať je ten klučina zdravý a ať se mu na světě líbí.
Alena Vávrová
Tož, Zdeno, vítej do klubu "pb" ;-)) !
Eva Mužíková
Mám ráda příběhy s náznakem humoru, což Váš jistě je.. Tak šup šup, ať už je zdravý "smrad" :)))) na světě a Vy tou šťastnou prababičkou...
Hana Nováková
krásný čas očekávání, užívejte si ho v pohodě, lásce a hlavně ve zdraví
Dana Puchalská
Snad bude mít ten kluk aspoň trochu smyslu pro humor po prababičce. :-) :-) :-)
Anna Potůčková
Prababičko čekatelko přeji aby se narodil, krásný, zdravý a čiperný pravnouček!
Mirek Hahn
:-)
Jana Kollinová
Paní Zdeno, sdílím prababičkovské pocity i úvahy. Je to krásný pocit a přeji hodně krásných společných chvil.
Jitka Hašková
Tak ať se narodí zdravý a živý kluk.
Libuše Křapová
Budoucí prababičko, tak ať ti humor vydrží, i když už bude čilouš pištět v kočárku :-) Tvůj pravnouček zcela evidentně nebude patřit ke zmetkům :-)