Beseda s archeoložkou a spisovatelkou Evou Farfánovou o Peru již tuto středu!
Archeoložka Eva Farfánová Barriosová

Beseda s archeoložkou a spisovatelkou Evou Farfánovou o Peru již tuto středu!

6. 11. 2019

O bohaté historii Peru, ale i o současnosti, o přírodních památkách i o lidech bude povídat archeoložka a spisovatelka PhDr. Eva Farfánová Borriosová.

Beseda pro naše čtenáře se tradičně koná v divadle Skautského institutu na Staroměstském náměstí ve středu 13.11. 2019 od 14.hodin.

Dějiny Peru začínají asi před více než 15 000 lety. Peruánské území bylo domovem mimo jiné civilizace Caral (jedné z nejstarších na Zemi), později incké kultury (největší z předkolumbovských amerických států). V první polovině 16. století dobyli území španělští conquistadoři a založili místokrálovství Peru, které zahrnovalo podstatnou část jihoamerického kontinentu. Peru deklarovalo svoji nezávislost na Španělsku v roce 1821, prakticky však byla španělská vojska ze země vypuzena o tři roky později, kdy republikáni vedení Simónem Bolívarem vyhráli bitvu u Ayacucha.

Ale nejen o historii, ale i o současnosti bude přednáška archeoložky a spisovatelky PhDr. Evy Farfánové Borriosové. Její součástí bude i prezentace krásných fotografií. Jste srdečně zváni!

 

Kdy:     Středa 13.11.2019 od 14.00 do 15.00 hod.
Kde:     Skautský institut, Staroměstské náměstí 1/4, Praha 1 (roh Staroměstského a Malého náměstí)
Vstup pro příznivce portálu i60.cz ZDARMA

 

PhDr. Eva Farfánová Barriosová, archeoložka a spisovatelka
Narodila se v Chrudimi. Studovala prehistorii a etnografii na Karlově univerzitě v Praze. Ve studiu pokračovala na univerzitě v Utahu v USA a dokončila je na Univerzitě svatého Marka v peruánské Limě. Zaměřila se na peruánskou archeologii a etnografii And. Řídila několik archeologických výzkumů na peruánském pobřeží, v Cuzcu, na Machu Picchu a studovala současné obyvatele And a jejich zvyky přežívající ještě z dob Inků. Vyučovala na dvou vysokých školách v Limě.
V Peru strávila dvacet osm let a koncem roku 2001 se vrátila do Čech. Žije v Praze a publikuje články o Peru v novinách a časopisech. Je autorkou knih Peruánské obrázky, Pohřbená tajemství starého Peru a Sexuální život ve starém Peru.

Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(4.8 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.