Ujdete 100 km za rok? Startuje druhý ročník projektu Do stovky!
Do stovky i v roce 2020!

Ujdete 100 km za rok? Startuje druhý ročník projektu Do stovky!

15. 1. 2020

Celkem patnáct Íčkařů - turistů pokořilo hranici 100 km našeho projektu "Do stovky", jehož cílem bylo motivovat seniory k nejzdravějšímu pohybu - chůzi.

Jak se ukázalo, sto kilometrů bylo pro některé turisty hračkou. Nejvíce kilometů (celkem 1046!) našlapala v průběhu loňského roku paní Alena Šnejdrlová, více než pětistovku (celkem 560 km) měla loni v nohách pani Jaroslava Cabalová. Před takovými výkony smekáme klobouk a posíláme oběma dámám jako dárek turistickou brašnu.

Celkem 364 kilometrů ušla v prvním ročníku paní Alena Tollarová. Ta také splnila další zadání našeho projektu Do stovky - napsala o svých výletech největší počet článků, kterými se mohou inspirovat další čtenáři. A jak jsme slíbili, za tento počin získává hlavní cenu - tablet. Gratulujeme!

Do stovky podruhé!

A můžeme slavnostně vyhlásit druhý ročník projektu Do stovky. Naši programátoři již připravili systém vkláídání výletů tak, že je možné přepínat mezi jednotlivými ročníky. Nyní si tedy můžete přepnout na rok 2020 a vkládat výlety nové. A jak budeme stovkaře motivovat letos? Pět stovkařů, kteří o svých výletech napíší nejvíce článků, obdrží od nás Nordic Walking hole. Druhý ročník projektu Do stovky končí 31.12. 2020.

Tak vzhůru do toho, přejeme všem turistům a výletníkům krásné zážitky na cestách!

Projekt Do stovky najdete na tomto místě.

 

P.S.: A ještě máme vzkaz pro cyklisty. I pro ty připravujeme stejný systém vkládání cyklistických výletů. Takže se už můžete těšit na jaro.

Hodnocení:
(4.9 b. / 23 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Vykoukalová
Zdědila jsem v polovině loňského září fenu Conny Rhodéského Ridgebacka a denně spolu chodíme po poledni ven,do lesa v okolí Kladna.Za leden máme nachozeno 230km,načítají se mi kroky a km na mobilu.Nyní na kole nejezdím ,vloni jsem měla najeto na horském kole (nemám elektro!) za půl roku 3600km,jezdila jsem do 2.9.,potom jsem byla na operaci ramena. Chci se zapojit do turistiky i cyklistiky :-)
Lenka Kočandrlová
Mám odznak 100 jarních kilometrů z r. 1969.Tehdy jsme jako třída soutěžili a šlapali....Tak možná některým zde přítomným chodcům by stačilo taky věnovat nějaký odznak pro vzpomínku a pocit,že se "něco" dostalo za jejich úsilí!
Antonín Nebuželský
Já chodím každý den tak kolem deseti km, teď v lednu mám na stopaři"asi stopadesát. Akorát to asi nebude nic zajímavého, chodím většinou v okolí bydliště. Všem ostatním hodně zdaru :-)
Marie Měchurová
Minulý ročník jsem prošvihla. Letos do toho půjdu naplno.
Soňa Prachfeldová
Též jsem odšlapala na dovolených i s pejsky přes 700 km.. Dá dost práce ještě psát a dávat dohromady fotky z toho všeho. Času to zabere spoustu a fakt v tomhle byla Alena T. nejpilnější. Jsem zvědavá, na kolové podmínky. Každý kdo chce si tu najde svoji parketu a díky za to !
Elena Valeriánová
Zuzko, měla jsem to stejné. Ušla jsem určitě víc než sto kilometrů, ale cestičkami, které nejsou zmapovány. Ale stejně skoro každý den šlapu i bez soutěže. Nevadí mi, že ostatní mají své chodníčky zmapované a nehroutím se z toho, že to někomu šlape, fotí, píše nebo myslí lépe než mně.
Zuzana Pivcová
Tak to vezměte jako v té známé písni: Ten umí to a ten zas tohle.... a pořád se nad něčím nezlobte. Já třeba ještě chodit můžu, ale soutěžit nebudu, zkusila jsem zkraje psát o výšlapech, nedařily se mi mapky, neseděly kilometry, soutěžit jsem nechtěla, tak jsem se na to už na jaře vybodla. Vždyť snad stále platí, že si na tomhle portále každý něco pro sebe najde. Pochybuji, že by sem chodil někdo vyloženě jen stěžovat. Až bude jiná soutěž, více statická, uplatní se snad zase jiní. :-D
Jan Raška
Psát články nikoho nenutíme. Na druhou stranu - nejen smyslem Do stovky, ale celého portálu i60 je inspirovat čtenáře - motivovat k výletům, nabízet kulturu, informace o práci, důchodu, zdraví atd. Proto se snažíme motivovat čtenáře, aby o svých aktivitách psali a inspirovali ostatní...
Jarmila Komberec Jakubcová
Podle mého názoru je smyslem celého projektu dostat seniory od počítačů do přírody a aby se hlavně pohybovali. Je přeci jedno jestli se nějak zapojím nebo si budu chodit jak se mi líbí. Je to ale určitá motivace a já projektu fandím. To, že se nezapojím (jak jsem již psala) je můj problém. Psát pořd stejné články o Boleváku nejde a my s kamarádkami ty procházky máme nejraději. Většinou ujdeme cca 6-5km (měříme si čas i délku mobilem).
Jindra Hubačová
V roce 2019 jsem nachodila 410 km, ale v soutěži Do stovky jsem dala 102 km, které jsem měla splněné již v dubnu.Pokračovat dále jsem vzdala neboť dělat fotodokumentaci a ještě sedět doma a psát články, bylo pro mne časově neúnosné. Letos jíž opět vyšlapuji, určila jsem si 8000 kroků denně, ale někdy ujdu pouze 6000, podle chuti a nálady.
Jitka Caklová
Možná mnohým nedochází, že těm, kteří si mohou o úžasných zážitcích pouze číst, nemusí jim přinést jen radost, ale ve své tíživé situaci, kdy už nemohou být "aktivní", pro které tento portál je, mohou upadnout do deprese. Ale což, kdo chce kam pomozme mu tam. Vím jaká vlna odporu se proti mému názoru zvedla, když jsem, v podobném smyslu svůj názor napsala v rubrice Redakce. Přejeme všem hodně radosti z jejich zážitků, úspěchů i výher ♥♥
Jarmila Komberec Jakubcová
Alence výhru moc přeji. Libi se mi její zajimave povídání a fotky.
Jiřina Votavová
Ať je to, jak je to, měnit podmínky po ukončení soutěže je nefér. Bylo by proto vhodné opravit záhlaví druhého projektu Do stovky: "Na každého člena klubu čeká v cíli dárek." ☻ Chodila jsem, chodím a pokud mi bude zdraví sloužit, budu chodit dál. Vloni také přes 1000 kilometrů jako vítězka, letos již 30. Tak šťastnou cestu všem a hlavně hodně článků. Trávit totiž potom hodiny nad články je podle mě mimo projekt. ☺
Soňa Prachfeldová
Honzo, vím že články jsou u jednotlivých výletů, mínila jsem, kdyby bylo uvedeno na Přehledu, číslo, mohu i po čase rozkliknout u koho chci. Vęřím, že počet naroste. Pokud to tedy je technicky možné. Díky.
Hana Rypáčková
Gratuluji chodcům k dosažení stovky. Alena si výhru zaslouží. Přeji všem dobré nohy třeba jen ke krátkým a stále stejným cestám , třeba po rovině..Chůzi zdar.
Jarmila Komberec Jakubcová
Gratuluji všem a přeji dalším soutěžícím aby jim to dobře šlapalo. Já jdu na svůj první lednový trek v sobotu. Budeme mít opět naše procházky okolo Boleveckých rybníků. Měla jsem problémy s kolenem tak snad to zvládnu. Do soutěže se nehlásím, s holemi neumím fotit a bez holí chodit.
Alena Tollarová
Ročník číslo 1 skončil, nechť žije ročník č. 2! Mám velkou radost, že se mi podařilo stovku pokořit a můžete mi věřit, že zpracovat výlety do článků s fotografiemi zabere pomalu stejně času jako tu stovku našlapat. Doufám, že letos se zapojí více účastníků. Zajímalo by mě, jestli se mohou některé loňské výlety zopakovat nebo musí být samé nové, Mně už se rozrůstá seznam na lednici. Tak ať nám to šlape!
Hana Polednová
Gratuluji všem výherkyním a mrzí mě, že letos nebudu moci moc výletovat, vyměním NW hole za berle, ale příští rok to snad dohoním. Přeji všem hodně krásných km po naší vlasti.
Věra Ježková
Honzo, máš samozřejmě pravdu. Pominu-li určitá zdravotní omezení, o nichž jsem nechtěla psát, pak je tu ještě můj orientační nesmysl a schopnost ztratit se téměř kdekoli. Právě proto jsem se svými loňskými sólo výlety spokojena. Chodit a fotit mě baví, článků jsem měla několik. :-)
Helenka Červenka
Gratuluji oběma "neušlapanějším výherkyním" :-) a Zrzečce Alence k tabletu!!! Chápu změnu pravidel kvůli lenosti ostatních šlapajících své cesty popsat a fotit. Našlapali tolik kilásků a nepochlubili se, co pěkného je na cestách potkalo...to je velká škoda, protože to právě bylo, vedle pravidelného a nejpřirozenějšího pohybu, tím druhým cílem - cestopisné články pro všechny čtenáře, i ty, co třeba už tak chodit nemohou a byli by vděční za virtuální procházky.
Dana Puchalská
Gratuluji všem výherkyním. :-) :-)
Jan Raška
Koment k některým vašim komentářům: Vzhledem k tomu, že účastníků prvního ročníku nebylo mnoho, rozhodli jsme se ocenit váherce jen jedním tabletem. Myslím, že třicítka pěkně napsaných tipů na výlet od A.T. si toto ocenění zaslouží. Články jsou připojeny k projektu, najdete je tak, že kliknete na "oko" u jedmotlivých výletů a pod fotkami buď je nebo není připojen článek. Škoda, že dvě největší chodkyně se stovkami kilometrů žádný článek nepřipojily... Věrko, vycestovat z Prahy za výlety je přeci tak jednoduché, dokonce jednodušší, než z jakéhokoli jiného města. Z každého příměstského spoje lze po jedné dvou zastávkách vystoupit a putovat směrem do Prahy nebo si udělat nějoý okružní výlet. Například směrem na Beroun - vystoupíš v Čenošicích a vydáš se podél řeky Berounky do Radotína. A tam zase nasedneš na vlak nebo na bus na Smíchovské nádraží. Ale díky za inspiraci, možná i takové jednoduché tipy na výlety budeme našim čtenářům nabízet. A snad budou inspirací i pro další autory tipů na výlet...
Věra Ježková
Druhý ročník projektu Do stovky vítám. Bydliště Praha a minimální možnost z ní vycestovat mě sice poněkud hendikepují, přesto jsem loni přes stovku došla již v dubnu, a to v doprovodu Aleny T. na Řípu. O hole NW usilovat nebudu, chození s nimi mě nebaví. Pokud se vydám na nějaké zajímavé místo, článek o něm ráda napíšu.
Danka Rotyková
Přeji všem, kdo se účastní této činnosti, zdravé nohy, veselou mysl a chuť do zdolání cíle. Já jej zdolám také, ale ne sdíleně. Přesto z toho budu mít velkou radost. Tak hurá do toho!
Jana Šenbergerová
Gratuluji všem Turistkám, které nejenže našlapaly 100km, ale dokonce jich mají v nohou stovky. Áju obdivuji, že k tomu zvládla bravurně i mapy a krásné články. Všem přeji krásné výlety v roce 2020, ať budou jakkoliv dlouhé. :-)
Jaroslava Handlová
Aleno, blahopřeji! Ať nám to všem ve zdraví šlape i po celý rok 2020.
Soňa Prachfeldová
GraTULUJI výherkyním. Myslím , že v přehledu účastníků ,by mohla být uvedena kolonka článek . Přeji všem novým účastníkům v roce 2020 zdraví do dalšího šlapání !
Jiřina Votavová
Všem, kteří rádi chodí, přeji hlavně hodně zdraví. ☺ A kde jsou další výherci, jak je uvedeno při vyhlášení projektu Do stovky, který je hned první dole v Čtěte dále? Cituji: "Pro všechny turisty, kteří během jednoho roku - do 30. listopadu 2019 - urazí 100 kiometrů, budeme mít připraveny malé dárky. Tři "stovkaři", kteří ke svým výletům připojí největší počet článků, obdrží od redakce jako cenu tablety."
Elena Valeriánová
Gratuluji Aleně Tollarové k výhře, jsem přesvědčená, že všechny kilometry do jednoho pěkně našlapala a ještě nás potěšila krásnými články. Aleno, děkuji.
Dana Kolářová
Chodcům přeji šťastné cesty a redakci děkuji za možnost pro cyklisty. Připíjím všem na zdraví !
Mirek Hahn
Prima ! Jdeme na to. Držím palce všem účastníkům.