Polozapomenutý recitátor
FOTO: obrazky.cz

Polozapomenutý recitátor

6. 3. 2020

Víte, co mají společného Zelené peří, Plzeňská porta, Docela malé divadlo Litvínov, Václav Hrabě, Karel Kryl? Pro ty, kdo vědí, už se nemusím dále rozepisovat. 

Těm ostatním bych ráda přiblížila osobnost Miroslava Kováříka. Protože ale nedovedu tak ojedinělého člověka popsat několika větami, našla jsem v archivu Českého rozhlasu plus tuto nahrávku, která dle mého názoru plně osobnost Mirka Kováříka vystihuje. 

https://plus.rozhlas.cz/prohlaseni-v-rustine-dostalo-mirka-kovarika-na-cernou-listinu-v-srpnu-68-vysilal-7596316#player=on

 

Byla jsem přítomna jeho vystoupení na nějaké klubové akci. Byl neokázalý, nepotrpěl si na pompézní nástupy a odchody. Prostě přišel, byl tu a recitoval svým zvláštně temperamentním způsobem. Naprosto všechny přítomné svým projevem ovládl. 

https://youtu.be/7_q3as-K1Ew

Tento nenápadný človíček, zcela oddaný své práci, se s tímto světem svým neokázalým způsobem rozloučil dne 4.3. ve večerních hodinách. 

S lítostí si uvědomuji, že se mu nikdy nedostávalo takové pozornosti, jakou by si vzhledem ke svým kvalitám zasloužil. Možná o ni ani nestál. Ani o jeho soukromí toho není příliš mnoho známo.

Prostě jenom člověk, který si celý život dělal svoji práci, za kterou si stál celou svou duší, celým svým srdcem. 

Neměl by být zapomenut 

 

 

 

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu