Všeho moc škodí
ilustrační foto: pixabay.com

Všeho moc škodí

1. 4. 2020

Vážení kolegové a kolegyně 65+.

Když se ohlédneme asi tak 40 roků zpět a podíváme se na rozvinutý socialismus, ve kterém jsme žili, tak v té době se vykládal tento vtip: „Přijdu z práce domů a otevřu si rádio – a tam Lenin, tak si otevřu televizi – a tam Lenin, k večeři si dám vepřovou konzervu, otevřu ji a tam …….“. Teď by se to slovo dalo nahradit slovem „koronavir“. Já jen nevím, čím nahradit tu vepřovou konzervu.

Možná, že vy mladší tomu nerozumíte, ale v té době byl Sovětský svaz a Lenin v každých zprávách, v každém vysílání zpravodajství.

Dnes mně to přijde stejné s koronavirem. Já nechci v žádném případě napadat, tvrdá a přísná opatření vlády. Naopak, já je podporuji a dodržuji. Naopak je třeba na další dva nebo tři týdny počítat s dalším zpřísněním. Já naopak souhlasím s názorem  guvernéra ČNB, který řekl, že je lepší větší schodek rozpočtu, jen aby se potom vládě podařilo nastartovat to ozubené kolo naší ekonomiky, až epidemie skončí. ČNB má údajně dostatečné rezervy, aby mohla pomoci našemu státu tuto nastupující krizi překonat.

Teď probíhají denně jednání vlády a bank, jak snížit dopady krize. Nechme je v klidu pracovat, prosím, vyhlasme mír zbraní mezi koalicí a opozicí v parlamentu i v senátu, teď potřebujeme bojovat přece o naše zdraví, o zdraví nás všech.  A ne o politická křesla.

Já vím, že všichni sledujeme TV, posloucháme rádio, sledujeme internet, televizní noviny nebo zpravodajství, média všeho druhu nám vtloukají do hlavy různé informace, jak kde se co daří nebo nedaří, a nám se z toho trochu točí hlava.

Vypněte to, prosím, pusťte si to, co máte rádi, třeba na ČT3. Nebo za poledne, když je hezky, běžte někam za dědinu na procházku nebo do lesa. Udělejte si na každý den pevný plán, jako: teď luštím křížovku, potom vyčistím boty celé rodině, potom třeba umyji okna, nebo porcelán v sekretáři, nebo vyperu záclony, a co pořádek ve sklepě, a dědovi udělám štrúdl, apod. Jen se nenuďte. Pořád dodržujte spánkový režim, a klidně si hoďte po obědě i dvacet nebo ať je to třeba i hodina, i hodně odpočívejte.

Já si třeba píši již přes 45 roků počasí, jaké je v našem městě i s takovou malou kronikou naší rodiny, jen pro sebe, jen proto, že mě to baví. Nikdo o to nemá zájem, ale já si v tom rád listuji. Vše jsem si převedl do PC, teď se tomu říká, že jsem to „digitalizoval“. Každého baví něco jiného.

Prosím dělejte vše pro to, abyste se nenudili. Mějte základní informace o koronaviru, ale nenechte si to nacpávat do hlavy 24 hodin denně. Někdy méně, znamená více. Všeho moc škodí.

Držím nám všem palce, vydržíme to, já už jsem přežil Hitlera, potom lidově-demokratickou republiku až po socialistické Československo, a teď už přežívám i třicet let kapitalismu. "A pořád dobře vypadám."(?)

Já nám, všem seniorkám a seniorům a všem našim občanům, věřím, že budeme tvrdě bojovat o naše zdraví.

Děkuji vám.

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA