Zámek Hof, Dolní Rakousko
FOTO: Bwag – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.org

Zámek Hof, Dolní Rakousko

8. 4. 2020

Nyní psát o výletě do Rakouska asi není příliš vhodné, ale za měsíc či za dva to bude již snad vše jiné, reálné a lepší.

Jeden z nejkrásnějších zámků Rakouska je zámek Hof v Dolnorakouské obci Schlosshof – na Moravském poli, letní sídlo císařovny Marie Terezie. Historie zámku sahá až do 12. a 13. století, kdy zde vznikla „Pevnost Hof“, která měla chránit brod přes řeku Moravu (německy March). Dnešní barokní romantickou podobu dostal tento zámek díky novým majitelům po roce 1755, a to císařovny Marie Terezie a císaře Josefa II. U zámku jsou nádherné a perfektně udržované zahrady v sedmi terasách, dále zámecký statek, který se stále jako statek udržuje v provozu, atd.…..

Zámek i zahrady jsou velmi dobře udržovány a jsou velmi vhodným místem pro jednodenní výlet k rakouským sousedům. Konají se zde časté vládní státní návštěvy a jednání, časté koncerty, velikonoční a vánoční trhy, kulturní akce, atd.

Pokud se rozhodnete pro tento výlet, velmi vhodný i pro rodiny s dětmi, tak obec Schlosshof je v takovém trojúhelníku hranic Česka, Slovenska a Rakouska.

Nejrychlejší a nejpohodlnější cesta autem, např. z oblasti Brna, je po dálnici D2 do Bratislavy, na dálniční křižovatce D2 č. 65 odbočit do Rakouska na sil. č.61 (číslo slovenské silnice), ta přechází potom v Rakousku pod č.B9 směr Heinburg, dále pojedete po silnici č. B49 asi 10 km a již odbočíte vpravo do obce Schlosshof a k zámku Hof. Při cestě z Brna, několik km za Česko – slovenskými hranicemi – je vynikající motorest Malacky. Doporučuji zastávku na dopolední kávu apod.

U zámku je rozsáhlé parkoviště. Z Brna touto trasou je to cca 150 km a cca 90 minut a je nutná slovenská dálniční známka-poplatek.

Zpět, po návštěvě zámku Hof, je možné použit kratší, ale pomalejší trasu přes Moravské pole a podél hranic Rakousko – Slovensko – Česko, podél řeky Moravy (německy March), nádherným rakouským venkovem po silnici č. B49 přes městečka Marchegg – Grub an der March – Hohenau an der March – Reintal, kde se odbočí již na naši Poštornou a Břeclav a po dálnici D2 do Brna. Tato trasa je asi 135 km dlouhá, a trvá pohodlně asi 2 hod. Není tedy zapotřebí slovenská dálniční známka.

K návštěvě zámku Hof není nutná dokonalá znalost němčiny, jsou zde i české nebo slovenské nápisy, poutače, průvodci a dokonce je zde i průvodce ve slovenštině nebo v češtině. Pokud již budete na zámku Hof, udělejte si ještě malý výlet, asi 3 km jižním směrem, na malý lovecký zámeček Niederweiden, který byl zrekonstruován v r. 1986 do původní krásné podoby.

Přeji Vám pohodový výlet nejen do historie, ale také do krásné přírody u našich sousedů. Při cestě zpět se můžete zastavit v prostoru bývalé celnice Reintal/Poštorná – jen asi 50 m od hranice - v moravské restauraci na večeři, podávají vynikající jídla i nápoje.

cestování
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

Nový díl:  Jak si nainstalovat a používat aplikaci Záchranka

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.