Na chatu s Petrou Nesvačilovou - dnes od 14.00 hodin
FOTO: Česká televize

Na chatu s Petrou Nesvačilovou - dnes od 14.00 hodin

16. 4. 2020

Herečka, scénáristka a režisérka Petra Nesvačilová bude dalším hostem našich on-line besed s názvem "Na chatu s...". Otázky Petře Nesvačilové můžete posílat na adresu chat@i60.cz, anebo se jí přímo ptát v pátek 17. dubna od 14.00 hodin.

Petra Nesvačilová se narodila v prosinci roku 1985 v Táboře. Od malička chtěla být herečkou. Již na gymnáziu hostovala v pražských divadlech Na zábradlí a Rubín, hrála a tančila na festivalu Sedm nocí a jedno tajemství na lodi bratří Formanů.

Po gymnáziu začala studovat režii na Akademii múzických umění v Praze.

Na stříbrném plátně se půvabná herečka Petra Nesvačilová poprvé objevila ve filmu režisérky a scénáristky Marie Procházkové Žralok v hlavě. Hlavní role v něm ztvárnili Oldřich Kaiser a Jana Pehrová-Krausová. Jednu z hlavních rolí si Petra Nesvačilová zahrála v komedii režisérky a scénáristky Karin Babinské Pusinky. Zde jí hereckou společnost dělaly kolegyně Sandra Nováková a Marie Doležalová. Jednou z hlavních aktérek je i v komedii Sněží! Kristiny Kitti Nedvědové.

Výraznou uměleckou stopu zanechala Petra Nesvačilová uvedením svého prvního celovečerního filmu s názvem Zákon Helena, za který byla nominována na cenu Českého lva za nejlepší dokumentární film. V tomto filmu Petra Nesvačiová zachycuje policistku Helenu Káhnovou, které se spolu s kolegou podařilo v 90. letech poslat do vězení několik desítek lidí v kauze tzv. Berdychova gangu - včetně Berdycha samotného. Režisérka dokonce navázala filmový vztah se samotným Berdychem a bývalými členy jeho gangu.

Krásné divadelní role má Petra Nesvačiová v Ungeltu. V představení Skořápka hraje po boku Aleny Mihulové a v představení Taneční hodiny s Miroslavem Táborským.

 

V pátek 17. dubna bude Petra Nesvačilová odpovídat a dotazy čtenářů portálu i60.cz v rámci našeho projektu "Na chatu s...". Otázky můžete posílat na adresu chat@i60cz.

 

 

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA