Koncert pro prázdný zámek
FOTO: archiv Michala Maška

Koncert pro prázdný zámek

26. 6. 2020

Letos na jaře měl začít osmý ročník Hudebních setkání, které každoročně pořádá napříč Ústeckým krajem můj syn, Michal Mašek.

Jenže, jak se říká: člověk míní, Pánbůh (v tomto případě koronavirus) mění. Vše bylo připraveno včetně hostů a najednou ze dne na den konec. Projekt se zhroutil jako domeček z karet. V této nelehké situaci napadlo Michalova přítele, kastelána zámku Velké Březno, zprostředkovat pro diváky na You Tube koncert na dálku a alespoň trochu představit krásu zámeckých prostor našich památek. Mělo to ovšem jeden háček. Při hudebních setkáních vystupují různí interpreti a v tomto projektu musel Michal odehrát všechno sám. Jelikož je to profesionál, hudba je jeho život a baví ho to, vznikl nesmírně zajímavý projekt Koncert pro prázdný zámek.

Jedná se postupně o koncerty na pěti zámcích: Velké Březno, Konopiště, Březnice, Kynžvart a Zákupy. Úvodní slovo mají vždy kasteláni jednotlivých zámků, následuje koncert, kde hraje  Michal a hudbu přitom provází záběry ze zámeckých prostor. Repertoár je pokaždé jiný, pouze na závěr se opakuje jako symbol optimistický a povzbudivý valčík As Dur Johannese Brahmse.

Přeji příjemný poslech.

Koncert pro prázdný zámek Velké Březno:

 

 Koncert pro prázdný zámek Konopiště:

 

Koncert pro prázdný zámek Březnice:

 

Koncert prázdný zámek Kynžvart:

 

Koncert pro prázdný zámek Zákupy:

 

Na závěr jedna optimistická zpráva. Hudební setkání s hosty se budou konat na podzim. Projekt Hudební setkání získal certifikát Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

Hodnocení:
(5.1 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.