Motoristické vteřiny – dokončování velkých staveb koncem roku 2020 na dálnicích a silnicích
Ilustrační foto: pixabay.com

Motoristické vteřiny – dokončování velkých staveb koncem roku 2020 na dálnicích a silnicích

12. 9. 2020

I když se to nezdá, je tady podzim roku 2020 a budeme moci zkontrolovat, co nám pan ministr dopravy sliboval v zimě – v lednu nebo únoru letošního roku, jak moc se prostaví na nových investicích na dálnicích a na silnicích. Tak se na některé stavby podívejme.

Kromě investičních staveb byla věnována pozornost v celé ČR opravám povrchů vozovek, a to jednak novými kobercovými asfaltobetonovými úpravami, ale také nátěrovými údržbovými technologiemi. Tyto úpravy byly a budou ještě provedeny ve stovkách milionů korun ve všech krajích naší republiky. Města a obce zase realizují opravy místních komunikací, výstavbu parkovišť apod. Kraje investují do rekonstrukcí II. a III. tříd a do obchvatů měst a obcí. ŘSD je zaměřeno na opravy a výstavbu dálnic a silnic I. tříd.

V minulém týdnu se již na D1 podařilo zprovoznit další dva úseky z plánu na rok 2020. Vše by se mělo postupně dokončit do konce listopadu tohoto roku. Na rok 2021 pak zůstanou asi tři úseky, a měla by být celá D1 zrekonstruována v roce 2021.

Byl jsem na obchodním jednání v Olomouci, tento týden, a jel jsem po D46 z Vyškova do Olomouce a stejně tak potom večer po stejné dálnici z Olomouce do Vyškova. Velmi příjemně překvapil stavební stav této dálnice D46. Dálnice je v celém tomto úseku opravena, na řadě míst jsou nové asfaltobetonové koberce. Je zde nové vodorovné dopravní značení reflexní, a je z velké časti obnoveno i svislé dopravní značení, tedy na D46. Směrování dopravy přes složitější křižovatky u Olomouce je přehledné.

Na D46 mně vadí časté střídání povolené nejvyšší rychlosti. Nechci mluvit o snížení na 80 km/hod. v úseku, který je sice velmi krátký a opravuje se tam dálnice, to je samozřejmé. V ostatních úsecích je nejvyšší rychlost střídána, a to od max. 90 km/hod., max. 100 km/hod., max. 110 km/hod., až po max. 130 km/hod. střídání omezení max. rychlosti je pomocí svislých dopravních značek. Jedná se i o velmi krátké úseky. Toto dopravní opatření nemá nic společného s bezpečností a plynulostí silničního provozu. Pokud pojedete a budete tato omezení dodržovat, budete vy, jako ukázněný řidič, působit jako „špunt“, který ostatním řidičům brání v plynulé jízdě, ostatní auta jedou většinou rychlostí kolem 130km/hod. i více. Vy ale jedete pomaleji, vy jedete podle značek.

Je to asi jen 40 km dlouhý úsek dálnice, v perfektním stavu, ale bohužel s velkým množstvím dopravních značek, které snižují max. rychlost.

Měl by se snad nad tím nešťastným problémem někdo zamyslet, snad Policie, snad ŘSD Praha?

Držme se, prosím, pořád důležité zásady, a to zásady šťastného návratu.

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg