Nakažených nemocí Covid-19 prudce přibývá, ministerstvo zdravotnictví utahuje šrouby
Ilustrační foto: pixabay.com

Nakažených nemocí Covid-19 prudce přibývá, ministerstvo zdravotnictví utahuje šrouby

16. 9. 2020

Ministerstvo zdravotnictví zareagovalo na zhoršující se epidemiologickou situaci v České republice. Od pátku 18. hodin zakazuje akce na stání ve vnitřních prostorách nad 10 lidí. Další opatření se čekají zítra, nevylučuje se ani zavření škol.

„Vzhledem k rapidnímu nárůstu počtu nových případů nákazy covid-19 v posledním týdnu jsme se s epidemiology rozhodli přistoupit k dalšímu opatření, kterým snížíme sociální kontakt v rizikových provozech a současně neomezíme kulturní a sportovní život,“ uvedl ministr Adam Vojtěch.

Toto opatření se týká především provozů barů, klubů a diskoték, kde se srocuje velké množství mladých lidí. Právě tyto provozovny jsou podle epidemiologů v poslední době největšími zdroji nákazy. Výjimku ze zákazu mají výstavy, trhy, veletrhy a další podobné akce. Plesy či taneční akce tak mohou fungovat, jen na nich musejí mít všichni místa k sezení.

Počty nově nakažených nemocí Covid-19 v posledních dnech trhají rekordy. e středu se nakazilo koronavirem 2138 lidí, tedy o téměř 400 více než předchozí den.  Celkový počet onemocnění od začátku epidemie se v České republice přehoupl přes 41 tisíc.

Podle epidemiologů, ale i některých politiků bude v následujících dnech počty nemocných dále rapidně stoupat. Místopředseda vlády Jan Hamáček ve sněmovně uvedl, že koncem září může být v Česku až 8 000 nově nemocných denně.

Vládní zmocněnec pro výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula potvrdil, že počty nakažených budou v následujících dnech prudce stoupat a nevyloučil, že koncem září bude nutné přistoupit k dalším výrazným omezením, například i k uzavření škol.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Bude podle vás Roman Prymula lepším ministrem zdravotnictví než Adam Vojtěch?

Rozhodně ano

20%

Myslím, že ano, Adam Vojtěch byl opravdu slabý

17%

Nevím, to se uvidí

20%

Myslím, že ne, Vojtěch nebyl špatným ministrem

21%

Rozhodně ne,

22%