Trápí vás klouby rukou?
Ilustrační foto: ingimage.com

Trápí vás klouby rukou?

20. 10. 2020

Osteoartróza je nejrozšířenější onemocnění pohybového aparátu. V kategorii 65 až 74letých postihují různé formy osteoartrózy 90 % populace. Pokud se hovoří o artróze a bolestech kloubů většinou se míní bolesti velkých nosných kloubů, tj. kyčlí a kolenou.

Avšak u žen postihuje artróza drobné klouby rukou 4krát častěji než kolena a 18krát častěji než kyčelní klouby, u mužů pak postihuje artróza ruce 6krát častěji než kolena a kyčle. Bolesti kloubů rukou významně komplikují postižené či postiženému život.

Podle bolestí rukou ženy více pracují

Více jsou artrózou rukou postiženy ženy a to ty, které celý život ruce velmi zatěžovaly. Artróza v prstech rukou je velmi bolestivé a každodenní život komplikující onemocnění. Často vzniká před menopauzou. Je to tím, že se upravuje hormonální systém, což má obrovský vliv na metabolizmus a též na psychiku. To v konečném důsledku vede k velkým stresům. Je důležité najít pro stresové situace účinný ventil pro uvolnění (koníčky, společnost, meditace, duchovní a fyzická cvičení, masáže). Pokud k uvolnění stresu nedochází pravidelně, začne se stres v těle hromadit a vybere si nejzatíženější a nejopotřebovanější část našeho těla. Pokud to jsou ruce, objeví se jako osteoartróza kloubů rukou. Každý kloub má své optimální využití a také regeneraci, která probíhá v klidu, především v noci při spánku. Jestliže noc na regeneraci kloubů rukou nestačí a cítíte křeče a jejich ztuhlost, je třeba regeneraci kloubů ruky podpořit. Ale jak?

řez.png

 

Je čas pečovat o sebe!

Upravte si jídelníček tak, aby některé látky z potravin kloubní tkáně nedráždily. Jsou to zejména chalkonin či solanin z brambor, tomatin z rajčat, či kapsaicin z paprik či jiné alkaloidy z lilkovitých rostlin, ale i nikotin z tabáku, který je též lilkovitou rostlinou. Tyto rostliny je třeba ze života s bolestmi kloubů vyloučit. Co se úpravy jídelníčku týká, je vhodné při onemocnění kloubů snížit příjem masa a masných výrobků a nahradit je rybami, zvýšit přísun vlákniny (celozrnné obiloviny, zelenina, ovoce, luštěniny), zvýšit příjem omega-3 nenasycených mastných kyselin (např. lněné semínko dobře povařit třeba s rýží, pohankou či jáhly). Dále je vhodné neustálé procvičování prstů a jejich prohřívání, v zimě je třeba nosit teplé rukavice. Ke zmírnění bolestí jsou vhodné také obklady z teplého lněného oleje. Olej zahřejte na pánvi. Namočte do něj vatu a tu přiložte na postižené místo a překryjte větším kusem igelitu. Igelit lehce obvažte obinadlem a přiložte elektrickou vyhřívací podložku kvůli udržení teploty obkladu. Nechte působit co nejdéle. Dobrý je také obklad z vařeného lněného semínka, které můžete uvařit v dostatečném množství na kaši a do teplé kaše pak ruce ponořit a zase nechat působit co nejdéle.

Jak vyživovat a regenerovat klouby rukou?

Ruce jsou periferií našich těl a jejich výživa často bývá obtížná. Proto je třeba pamatovat na to, že musí být zajištěno intenzivní prokrvení periferních tkání rukou. K tomu se velmi dobře hodí bylinný extrakt z pryskyřice stromu Boswellia serrata, který významně přispívá ke zdraví kloubů. Ve vysoké dávce jej najdete v kloubní výživě Geladrink Fast, který je součástí

uceleného programu sestaveného prof. MUDr. Milanem Adamem, DrSc., předním odborníkem v oboru revmatologie a biochemie pojiva.   Doplňky stravy Geladrink byly vyvinuty na základě výzkumu prof. Adama a jejich hlavní účinnou látkou jsou bioaktivní kolagenní peptidy, které vyživují a stimulují buňky pojivových tkání a přispívají tak ke zdraví kloubů. Další kloubní výživou potřebnou pro klouby rukou je doplněk stravy Geladrink Forte HYAL, který zajišťuje svým komplexním složením hloubkovou regeneraci kloubů. Kromě bioaktivních kolagenních peptidů obsahuje i hyaluronan, glukosamin a chondroitin sulfáty, MSM, antioxidanty a vitamín C, který přispívá ke zdravé tvorbě kolagenu v chrupavkách. Cenově zvýhodněnou kúru Palce a klouby rukou a nohou zakoupíte na bezplatné poradně 800 108 999 či na www.orling.cz.

Geladrink.png

zdraví
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

Nový díl: Jak využít QR čtečku v mobilu

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.