Co se to v tom  světě děje?

Co se to v tom světě děje?

21. 11. 2020

Nemohu psát o tom, jak se šíří či nešíří koronavir u nás. Jsem rád, že jsme jako ČR postavili jako rezervu dvě „polní“ nemocnice pro zachycení dalšího negativního rozvoje této nemoci. Nemohu napsat, jestli bývalý ministr zdravotnictví byl lepší nebo horší, než bude ten nový. Nerozumím tomu. Jen čtu statistiku.

Zahlédnu v TV, jak se dva či tři odborníci dohadují, jak dva poukazují na to a třetí na ono, nebo i naopak. Já sedím s otevřenou pusou, myslím si „babo raď“. Bohužel máme již i my v našem okolí asi padesátiletou paní, která minulý týden na tento vir zemřela. Už to není někde daleko, za sedmerými horami a sedmerými řekami. Ne, je to jen o dvě ulice dál.

Vláda prosadila v parlamentu rozpočet na rok 2021, cca minus 320 mld., v prvním čtení, což je tedy předpoklad, že projde i v závěrečném čtení, pro naši republiku a naši ekonomiku je to důležitá informace.

Jako občana této republiky, i když nejsem žádný vlastenec, mě mrzí a moje dušička nezáří, že vlajková loď Škody Mladá Boleslav se má vyrábět v Bratislavě. No je to sice jeden koncern, ale SUPERB je snad naše auto, auto české, tak proč vyrábět na slovensko – rakouských hranicích u Devínské Nové Vsi. Říkají – je to ekonomické. Škoda té Škody.

Celá Evropa i EU zápasí s nezaměstnaností, jen nám se to daří pořád držet pod 4%. Je to úspěch opatření vlády? Snad. Ale celá ekonomika je v propadu u nás i v okolních státech kolem 7% až 10%.

Naší důchodci dostávají přidáno nyní jednorázově a od ledna i přepočtem. Mzdy i důchody se zvedají, i když důchody výrazně pomaleji. Do zdravotnictví tečou nyní peníze předem i zadem. Celý terciární sektor je nabitý penězi jak v tomto, tak také v příštím roce. Běží investice. Běží příprava velkých investic i pro další roky.

Uvnitř naší parlamentní politiky se ale válčí, hlava nehlava. ANO vyhrála sice volby do krajů, ale zaplakala nad výdělkem. Politické strany obešly často vítězné ANO, obešly to ANO v jiných koalicích. Teď se ptám, je to dobře nebo špatně?

Pan předseda vlády nemá neustále dořešen svůj hřích, pokud jde o ovládání Agrofertu. Jak dlouho budeme čekat, než se „někdo“ příslušný rozkýve to dořešit. Nebo není tady u nás nikdo tak politicky i odborně odvážný na patřičných místech, aby řekl - je to definitivně tak, anebo je to jinak? Pan Babiš také nemá na Slovensku dořešenou údajnou účast a spolupráci s STB. Také to trvá dlouho a dlouho.

Co příští parlamentní koalice? Kdo s kým a pro koho? ANO vypadá, že získá kolem 30%, komunisté tak - tak 5%. Soc dem také tak - tak 5%. Pak se chystá jakási divná koalice ODS, TOP a Lidovci a ti by, pokud to tak zůstane, mohli dosáhnout společně tak kolem 20 až 25%. To vše je ale pořád málo, malinko. Navíc známe vrtkavost voličů i členů TOP 09 a Lidovců.

Takže vnitrostátní politická scéna je také opět blízká patu. Piráti nebo pan Okamura? Zatím nejsou vyzrálí a budoucí volič by měl být opatrný. O ostatních je nyní zbytečné i psát. Nula, nula, nula.

Jisté je, že pokud se něco nestane s panem Babišem, tak pan prezident ho udělá znovu předsedou vlády, kdyby čert na koze rajtoval. Snad sám pan Babiš by měl zvážit a říct si: „… už mně lásko není dvacet let…“ Měl by si koupit papuče, a dát si zasloužený odpočinek. Udělal toho pro nás hodně, a to myslím bez ironie, vážím si toho. Mám z něho ale nyní nějaký divný pocit, mám dojem, že je již unavený.

Mám za to, že je nyní nejvhodnější doba, aby ČT udělala něco s tím svým krámkem. Platíme je, bohatě je platíme, živíme je a kde nic tu nic. Pan Moravec si jede svoje – je to styl „močálem černým kolem bílých skal“, informuje neobjektivně, podsouvá odpovědi – ale nikomu to ve vedení ČT nevadí. Měli bychom si uvědomit, že novináři ze sebe často dělají nedotknutelné. To není pravda, všichni jsme dotknutelní.  Příprava „Událostí ČT“ je často totéž, informace jednostranné, pan Železný všude byl a všechno zná a dává to najevo s příslušnou dávkou ironie a nadřazenosti. Krámek ČT v nabídce zábavných pořadů konverguje k nule. Pořad 168 je tak jednostranný a opoziční, až z toho bolí někdy hlava. Pani šéfová 168 to však ví nejlépe a je často dosti „pichlavá“. Nikdo nemá pravdu jen ona. Najednou si uvědomíte, že do ČT se cpou miliardy a výsledek se nám nevrací, ani v milionech, zpět. ČT není vyvážená.

Naši umělci křičí – dejte nám pít, dejte nám chléb. Kde nic není, ani čert nebere. To je základní zákon kapitalizmu. Hospodští dtto. Hotely dtto. Odboráři odpovídají hotelům a hospodským dost tvrdě. Navíc si uvědomme, že jak se to uklidní s tím darebákem Koronavirem, tak Češi zapomenou na naše Krkonoše či jižní Čechy nebo Beskydy a pošupajdí znovu k moři do Chorvatska nebo třeba na Gran Canaria. To tak bylo, to tak je, a zase to tak bude.

Líbí se mně brigády skautů a turistů na úklid v Krkonoších, na Šumavě, v Jeseníkách. Uklízí dobrovolníci Češi nepořádek po turistech Češích. Nemáte z toho divný pocit? Na jedné straně děláme nepořádek, na druhé straně po sobě, se slavobránou, jak jsme dobří, ten nepořádek uklízíme. Kocourkov.

Jak moc ctíme naše opatření proti koronaviru? Jedem můj osobní příklad. Bydlím v okresním městě s okresní nemocnicí s velmi dobrým jménem. Je zde již delší dobu zákaz návštěv. Teď tam mám kamaráda, leží na interně, měl podezření na zápal plic. Volám mu, co a jak. On mně říká, přijď, nic mně sem nenos, všechno mám, sraz ve tři odpoledne v předsálí interny. Nic jsem neříkal, je přece zákaz návštěv, to se všeobecně ví. Koupil jsem mu dva šunkové čerstvé chlebíčky, má je rád. Na recepci nemocnice mně změřili teplotu, 36,8°C, mladá slečna jen řekla OK, bliklo mně zelené světlo. Slečna dál četla nějakou knihu. Já jsem šel opatrně dál a čekal jsem, že na mě někdo najednou zavolá a vyvedou mě za ucho jako z kina, když jsme chodili na nepřístupné filmy. Nic. Nic. Nic. Foyer interny je příjemný, několik stolků a židlí. Krásné vzrostlé zelené rostliny. Kamarád mě už čekal. Chlebíčky zbaštil. Probrali jsme za dvě hodiny vše. Nebyli jsme tam sami, lidé přicházeli a odcházeli. Ano, byl a je zákaz návštěv. Kolem nás prošlo několik lékařů, většinou je znám, zdravili jsme se. Prošlo i mnoho a mnoho sester, jedna hezčí než druhá, většinou (bohužel) je neznám. Nikdo se nezastavil a neřekl, je zde zákaz návštěv, co tady proboha všichni děláte? Nic. Nic. Nic. Nedá se říct, že by někdo v nemocnici padal přetížením a velkými úkoly na hubu, klid a pohoda, naopak heslo „ticho léčí“ tam se široce uplatňovalo.

Věc, kde se musím ještě pozastavit, je volba nového prezidenta USA. Hanba a fuj pro demokracii. Hanba a fuj do vnitřní politiky USA. Já nemyslím na to, kdo vyhrál nebo kdo prohrál. To je věc Američanů. Ale to, jak to vše probíhalo a ještě probíhá. Asi bych se styděl být váženým občanem USA. A o chování pana Trumpa – raději nemluvit, mám z něho husí kůži. Sám americký prezident plivnul po 12. dodatku Ústavy Spojených států amerických, o organizaci voleb prezidenta. Nepochopím to asi nikdy.

Rusko bylo znesvářenými stranami na Horním Karabachu Arménci a Azerbajdžánci pověřeno hlídat křehké příměří. Putin tiše ukazuje svůj další historický vliv. Ve prospěch Ruska. Moloděc.

Tak jak jsem psal před skoro dvěma roky, že EU neuhlídá Velkou Británii při přípravě odchodu z EU. Líná EU dosud nemá podepsanou žádnou dohodu. A už se stříhá metr. Nic. Nic. Nic.

Ukrajina už nikoho nezajímá. Ať se děje, co se děje. Občasné výkřiky EU do tmy ve směru k Ukrajině jsou už dnes trapné. Popularita ukrajinského prezidenta výrazně ztrácí na významu. Kdeže loňské sněhy jsou.

Zdá se, že zlobiví kluci v EU jsou dnes Maďarsko a Polsko. Nevím, nevím, a nejsem přesvědčen o tom, že v tom trošku nemá prsty také naše pí Jourová. Je to škoda.

Na Slovensku se začínají množit protestní demonstrace proti stávající vládě i proti jejímu premiérovi Igoru Matovičovi. Nová vláda je teprve od března 2020. Nejsou ty demonstrace trochu brzo po volbách? Proč si ho tedy bratři Slováci zvolili?

Děkuji Svatému Petrovi za deště v tomto roce. Měli jsme největší sucho za 500 roků (prý dle hydrometeorologů), a vše je srovnáno. I když někteří odborníci tvrdili, že to vyrovnání potrvá léta. Co kdyby naši hydrometeorologové šli na jeden semestr na stáž ke Sv. Petrovi, a on jim vysvětlil, jak se to počasí vlastně dělá?

Kyanid nám v Bečvě otrávil vše, ale úplně vše, čeho se dotkl. Bylo mně to líto, Bečva je krásná řeka. Ale kdo to zavinil, to se už asi nikdy nedozvíme. My ze zákona sice máme nárok vědět, a to přesně, kolik odměn bere sekretářka pana prezidenta, ale který lump zavinil otravu všeho živého v Bečvě, na to my nárok nemáme. Policie i ministr životního prostředí úplně mlčí.

Svatý Mikuláš a Vánoce jsou před námi. Ale to je ještě pět týdnů, to se může mnoho a mnoho věcí změnit. Držme si navzájem palce.

 

Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.