Můj svět - čeho je mnoho, toho je příliš

Můj svět - čeho je mnoho, toho je příliš

25. 1. 2021

Můj svět – čeho je mnoho, toho je příliš.

Česká přísloví dovedou mnohé vystihnout – „čeho je mnoho, toho je příliš“. Nebo staré z Moravy: „Čeho je moc, toho je moc – aneb celá koza do polívky, to je vo nemoc“. A tak bych mohl pokračovat.

Už se zase dostáváme do situace, kdy litujeme zdravotníky, jak toho mají všeho moc, že jsou v první linii nebezpečí, že slouží ve dne v noci, že jsou mnozí nakažení koronavirem, atd. Že tedy dostanou mimořádné odměny za první vlnu, že se chystají odměny za druhou vlnu, atd. prosím věřte mně, že já nezávidím nikomu ani korunu odměn. Jen mám pocit, že už je toho opět moc. Toho všeho kolem zdravotníků. Pekaři pečou chleba a taky jsou nemocní na ten nebezpečný virus. Nikdo ani slovo. Řeznici totéž. Nikdo ani slovo. Autobusy musí jezdit, i vlaky. Nikdo ani slovo. Dukovany a Temelín a všechny vodní a tepelné elektrárny jedou. Nikdo ani slovo. A tak bych mohl pokračovat jednu profesi vedle druhé. Nepřeháníme to? Já myslím, že ano. Cestáři v zimě musí sypat silnice, slevači musí ve slévárnách odlévat odlitky z oceli, automobilky montují auta, v kravínech se zase dojí mléko. Nikdo ani slovo. Naši vojáci někde za někoho bojují, také nasazují životy (i když s tím nesouhlasím), a bere se to normálně.

Takže se mně zdá, že už je toho moc. Lékaři jsou tady od toho, aby léčili, pohřební služba od toho aby organizovala pohřby toho, co se doktorům nepodaří zachránit. Stěžoval si někdo z Pohřební služby, že těch 10 tis. pohřbů navíc je nad normál? Nevím, já to neslyšel. Takže asi ne! Takže kdo šel studovat a potom pracovat do lékařských oborů, musí počítat s tím, že mu mohou nastat horké chvíle při léčení lidí, jako sadařům nastanou horké chvíle při ranních jarních mrazících. „Ten dělá to a ten zase tohle“ – už zpíval kdysi a kdysi Jan Werich. Takže konec díků všem v I. linii. My v druhé linii také pracujeme a tak to je.

Já neznám toho ředitele nějakého Státního ústavu léčiv, který si dovolil udělat takový hřích, že nechal dát své manželce jedno očkování proti Covidu. Tím spáchal hrozný zločin. Odešel z funkce ředitele. Nevím, proč se předseda vlády zaobírá takovou, doslova, blbostí. Pokud byl dobrý ředitel, tak tímto se předseda vlády neměl vůbec ani zabývat. Žabo-myší válka. Ředitel dosud dobře rozhodoval, dobře rozhodoval o milionech a stamilionech, ale jedna injekce mu zlomila vaz. To jsme my, Češi.

Na druhé straně očkování osmdesátiletých se rozběhlo a pokračuje jakž takž dobře. To, že se zahltí systém, někde něco vypadne, někdo se nemůže napojit na server apod., to jsou také drobnosti, ty se za dva dny vypilovaly a je to.

My jsme velmi kritičtí, ale ne k sobě, my jsme k těm druhým. Už v bibli se dočtete, že sv. Lukáš říká: Bratře, nech mě, ať ti vytáhnu z oka třísku, když ty nevidíš trám, v oku vlastním.

Líbí se mně názor jedné íčkařky: Nepřemlouvejte ty, kteří se nechtějí očkovat, aby se nechali očkovat. Vakcína zůstane o to dříve pro nás, kteří se chceme nechat očkovat. A ti, co se nechtějí nyní dát očkovat, ať se rozmýšlejí v klidu dál, mají na to dost času.

Dejme se dohromady, fyzicky i psychicky, vydržme ještě pár měsíců, nechme vládu pracovat, zasmějme se v TV nad tím, jak se perou poslanci našeho parlamentu, těšme se na jaro.

Děkuji vám a držím vám palce.

P. S. – proč jsem se zmínil nyní o Bibli

Setkal jsem se s několika prapodivnými názory, pokud se týká Bible: Pozor, prosím, Bible není dílo Ježíše Krista, ale je to soubor křesťanských i judaistických názorů považovaných za posvátné a inspirované Bohem (Starý zákon se řadí do období asi do 12. až 9. století před Kristem a nový zákon asi do 3. století po Kristu). Proč zde píši o Bibli? Jen chci připomenout některé její doložené skutečnosti. A s tím názorem, že Bible je dílo Ježíše Krista, jsem se setkal bohužel u mnoha křesťanů i u ateistů.

Můj příběh
Hodnocení:
(3.8 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Jak je to u vás s četbou? Kolik asi knih přečtete za rok?

Přes dvacet

24%

Mezi deseti až dvaceti

19%

Mezi pěti až deseti

20%

Do pěti

19%

Nečtu knihy vůbec

19%