Lidé si mohou v centru Prahy
vyzkoušet přistání s Airbusem

Lidé si mohou v centru Prahy
vyzkoušet přistání s Airbusem

6. 2. 2012

Simulátor pilotní kabiny dopravního letadla Airbus A320 nabízí v centru Prahy možnost přistání „nanečisto“ s tímto strojem na některém z 24 tisíc letišť po celém světě. Wolfram Schleuter, majitel společnosti iPilot, která simulátor provozuje, ale zdůrazňuje, že třeba už dvě lekce v simulátoru pomohou také těm, kteří se chtějí zbavit zažitého strachu z pobytu v letícím dopravním letadle.

„Lidi se bojí neznámého a často se uklidní, když zjistí, jak piloti věci dělají,“ tvrdí Schleuter. Podobné simulátory kromě Prahy provozuje také v Londýně, německém Dusseldorfu a připravuje otevření dalších například v Dubaji.

Náklady na jeden simulátor a s ním spojené infrastruktury jsou podle Schleutera okolo 250 tisíc euro. Zákazníků však prý bude dost, protože o létání podle průzkumů sní 87 procent mužů. „A 87 procent žen jim kupuje dárky,“ podotkl podnikatel. Jeho iPilot ale cílí i na firemní zákazníky, možnost relativně levně se prolétnout s dopravním letadlem podle Schleutera může být součástí obchodních jednání či snahy utužit kolektiv spolupracovníků.

Spolu se zákazníkem je v kabině simulátoru vždy přítomen instruktor s leteckou licencí, který vysvětluje a s letem pomáhá. Ovládá také „červené tlačítko“, kterým je možné simulaci zastavit například v případě hrozícího pádu. „Nabízíme pozitivní zážitky. Nechceme, aby nám zákazníci odcházeli vyděšenější než při příchodu,“ podotkl německý podnikatel, který dlouhodobě žije v Praze. A jaká je cena? Za 15 minut zaplatíte 999 korun.

Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu