Využijte Den vítěství 
k prohlídce parlamentu

Využijte Den vítěství
k prohlídce parlamentu

5. 5. 2013

Chcete si prohlédnout Poslaneckou sněmovnu a Senát? Pak si pro to rezervujte tuto středu. Sídla obou komor parlamentu totiž budou o státním svátku tradičně otevřena veřejnosti. Na Den vítězství tak můžete zavítat na místa, které jinak vidíte jen v televizi. V malostranských palácích Sněmovny a Senátu si návštěvníci budou moci prohlédnout i reprezentační sály a další prostory, v nichž se projednávají a schvalují zákony.

Sněmovními budovami zájemce provedou pracovníci Pražské informační služby, kteří je seznámí s architektonickými zajímavostmi, historií a se současným využitím prostor. Prohlídky budou trvat zhruba hodinu a je na ně možné přijít od 9:00 do 16:00 hodin.

Prohlídky v Senátu začnou i skončí o hodinu později a umožní návštěvníkům zhlédnout i prostory, které jsou během standardních víkendových prohlídek nepřístupné. Kromě jednacího a slavnostního sálu, Rytířské a Audienční síně budou moci lidé navštívit i výstavy v barokním Valdštejnském paláci. V Mytologické chodbě je expozice věnovaná příběhu českých Židů v době nacistické okupace, ve výstavní síni jsou pak práce budoucích designérů ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti.

Sídla parlamentu mají den otevřených dveří pravidelně dvakrát ročně. Další je naplánován na 28. října.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.