Zemřela Heda Čechová, noblesa i elegance na televizní obrazovce
Heda Čechová se synem Vladimírem. FOTO: Česká televize

Zemřela Heda Čechová, noblesa i elegance na televizní obrazovce

24. 4. 2020

Příjemný a kultivovaný hlas, noblesa a elegance. To byla šarmantní dáma, která vždy patřila k ideálům ženské krásy. Heda Čechová, populární televizní hlasatelka z šedesátých let minulého století, zemřela ve věku jedenadevadesáti let.

Čechová se narodila na pražské Malé Straně jako Heda Šimandlová. Nejprve působila jako externistka v rozhlase, kde pracoval její otec, a od roku 1954 se začala objevovat na televizních obrazovkách. Kariéru elegantní a oblíbené hlasatelky však ukončila sovětská okupace v srpnu 1968.

Protože se od roku 1969 nesměla objevit na obrazovce, pracovala Čechová následně v gramofonovém archivu Československé televize. V roce 1977 však vážně onemocněla a odešla do invalidního důchodu. Na počátku devadesátých let byla krátce poslankyní České národní rady.

Heda Čechová byla dvakrát vdaná. Z jejího prvního manželství vzešel předčasně zesnulý herec a moderátor Vladimír Čech. Samotná Heda Čechová se před lety z rakoviny vyléčila. „Ano. Bolesti mě přepadly na chalupě v jižních Čechách. To mi bylo devětačtyřicet. Zjistili mi v břiše nádor, vypadalo to už na metastáze, takže mi lékaři dávali tři měsíce života. Měla jsem velké štěstí. V prachatické nemocnici měli výborného operatéra. Pak jsem sice musela absolvovat šestinedělní martyrium ozařování v Českých Budějovicích, ale rakovina se nevrátila,“ vzpomínala v jednom z rozhovorů.

 

 

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.