Humor je kořením života

Humor je kořením života

4. 10. 2014

Přirozeností lidských bytostí je usilovat o štěstí a životní naplnění. Ale štěstí je velice prchavé, jen málokteří z nás znají cesty, jak ho dosáhnout. Ten, kdo chce žít šťastný život, potřebuje ho okořenit. A tak citát slavného Karla Čapka: "Humor je sůl země, a kdo je jím dobře prosolen, uchová se dlouho čerstvý" je velmi pravdivý, protože humor je koření života.

ŠŤASTNÍ lidé vděčí za to, jací jsou, výchově, naplněné kladným vztahem bez jakýchkoliv podmínek. Tito lidé byli a jsou vychováváni v přesvědčení, že je vysoce oceňují rodiče, učitelé a další lidé, kteří jsou pro ně tak důležití. Oni sami pak přistupují k druhým vždy s úctou a pokorou. Tím vytvářejí celkově pozitivní atmosféru a cítí se šťastným člověkem.

Humor k tomuto velice přispívá, humor je smích, veselá nálada, veselý rozmar. Humor je, když se člověk směje. A smát se může každý člověk. Avšak ne každý člověk má smysl pro humor a ne každý způsob humoru bude pro každého člověka pochopitelný. Také platí, že ne každý je obdařen býti i v choulostivých situacích mistrem humoru. Vzpomeňme na slavného komika Charlie Chaplina.

Humor nám skutečně pomáhá se uchovat dlouho čerstvým. Jsou situace, kdy z nás opadne strach, ztrácíme úzkost a v tom momentě, prosoleni humorem, se smějeme, jsme spokojeni a hlavně to prospívá našemu zdraví. Vždyť smích je zdravý.

Zkrátka, bez humoru člověk stárne, bývá i protivný. V poslední době se mi zdá, že už méně kořeníme.

Osudy lidí přinášejí radosti i starosti. Každý vnitřní pocit se podepíše na tváři člověka , na jeho gestikulaci. Těšme se ze života, těšme se z pokračovatelů našich rodů - z našich vnoučat, těšme se z práce. Těšme se na legraci.

Buďme šťastni a prosoleni humorem, jedině tak se můžeme těšit lásce, radosti a spokojenosti. 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
František MENDLÍK
Opravdu jsem nepochopil ty poslední útoky na moji,,tvorbu." Každý má možnost si přečíst co jsem napsal a posoudit. Pravda několikrát jsem se pochlubil kolik mi toho už otiskli a to jistrě nebylo taktické. Žádný autor ale nerad slyší kritiku, což je lidské. A co se týče toho koření života, jsem určitě Bába kořenářka. Na Vás pani Pivcová se nezlobím. Není proč.
Zuzana Pivcová
Pane Mendlíku, ujišťuji, že jsem neměla na mysli Vás, tak na to, prosím, takhle osobně nereagujte. Já s lidmi ráda vycházím po dobrém a útočit na Vás nemíním. Mějte se hezky a pište.
Hana Šorejsová
Pane Františku, je to tak, jak napsal gentleman pan Miroslav Štorch. Věřte vaše články čtu a mám je ráda , ale už nikam do diskuzí nemohu nic napsat, vždy jsem napadena jako Vy. Pište dál a děkuji ! Těším se na další Váš příběh Hanka
František MENDLÍK
Udivuje mne, jak paní Pivcová hodnotí můj smysl pro humor. Nedošlo mi, že moje povídky nejsou humoristické, ale ironické. Moje veseslost je tudíž nepřátelská. Velmi pozoruhodný názor.
Vanda Blaškovič
Podle mne je důležité v jakém světě žijete.Buď ho máte přítelský nebo nepřátelský...a to záleží jen na Vás jak si ho nastavíte...potom se štěstí i humor dostaví jaksi automaticky...ovšem bohužel ještě jak ke komu...:)) Vanda.
Miroslav Štorch
Je to opravdu jen přátelská veselost paní Pivcová.Když někdo nerespektuje slušnost třeba k panu Mendlíkovi, tak se zasmějeme jak jeho výroku, že mu to hlava nebere a jak se projevuje. To není škodolibost ale konstatování reality.
Zuzana Pivcová
Humor je pojem všeobecný, smysl pro humor už chápeme individuálně. Někdy se stává, že člověk srší vtipem směrem k ostatním, když však někdo naťukne jeho, a taky si myslí, že vtipně, pěkně se naštve nebo dokonce urazí. Humor by neměl být ironií mezi námi. Hlasuji pro přátelskou veselost. A když to nejde, tak raději ticho.
Miroslav Štorch
Moc pěkný článek. Díky za příspěvek, který potěšil. Legrace a humoru je tady na i60.cz spousta. Jen se stačí začíst co kdo popisuje a čemu dává velký význam :-) Třeba společné fotografii se známým zpěvákem a důvěrnému šeptání do jeho ouška jako mnoho jiných fanynek, se kterými se setkal. 8-) To pobaví.
Jana Šenbergerová
Mohu zodpovědně prohlásit, že čím jsem starší, tím víc solím. Až se někdy bojím, aby mi nezkornatěly cévy. :-))