Soutěž o filmový scénář: Setkání
Ilustrační foto: pixabay.com

Soutěž o filmový scénář: Setkání

17. 4. 2016

Postavy:

Ivana - účetní  v Čechách
Pavel - majitel firmy na Moravě
1. vrátný
2.vrátný

 

Děj se odehrává v kanceláři. Ivana pracuje u počítače. Na chvíli přestane, sundá brýle, promne si oči a bezmyšlenkovitě se zahledí na kalendář před sebou. Je tam datum 30. března. Najednou se usměje a v hlavě se jí zrodí nápad. Vezme mobil a vytočí číslo.

Ivana:

Ahoj Pavle, jak se pořád máte? ...  Jo, to ráda slyším, pozdravuj ji ode mne..... Proč vlastně volám - pozítří  jedeme s Honzou na Slovensko, tak nás napadlo, že bychom si udělali na Moravě pauzu a někde bychom se sešli na kávu, co říkáš. Pavla  se nemůže uvolnit z práce? To nevadí, stejně se můžeme zdržet maximálně hoďku, ty se nám můžeš věnovat? No to je skvělé, budeme se těšit. Vyzvedneme tě v podniku na bráně, ano? Taky se opatrujte. Ahoj.

 

O dva dny později. Vrátnice průmyslového podniku na Moravě a kancelář Ivany v Čechách

Ivana sedí v kanceláři a pracuje na počítači. Přestane, podívá se na hodinky v očích jí blesknou zlomyslné jiskřičky , sáhne po mobilu a vytočí číslo.

Ivana: Ahoj, tak jsme tady na bráně, to byla hrozná cesta,mám strašnou chuť na kafe.

Pavel:  No vítejte,už  jdu dolů, hned jsem tam.

Pavel  spěchá  na vrátnici. Dojde na  vrátnicí , rozhlíží se- nikde nikdo. Projde na ulici, rozhlíží se, pak se udiveně vrací. Obrátí se na vrátného.

Pavel: Nehledal mě tu někdo ?

1. vrátný: Nikoho jsem neviděl - a kdo by to jako měl být?

Pavel: Takový starší manželský pár.

1. vrátný: Ne, takový lidi jsem tu neviděl.

Vrátný: Asi přijeli k zadní bráně.

Pavel běží k zadní bráně. Proběhne na ulici, rozhlíží se a pak se vrací. Kroutí hlavou a obrací se na vrátného.

Pavel: Nepřijeli sem nějací lidé v autu s Libereckou espézetkou?

2. vrátný: Ne, tady určitě nikdo nepřijel.

Pavel: Nikdo se po mě nesháněl?

2.vrátný:  Ne - a kdo by to měl být?

Pavel vytahuje mobil a vytáčí číslo.

Ivana si mezitím v kanceláři uvařila kávu zlomyslně se usmívá a s pohledem na mobil čeká na zavolání. A už telefon zvoní.

Ivana: No tak  kde jsi ?

Pavel: No co já, kde jste vy ? Proběhl jsem obě vrátnice a nikde vás nevidím?

Ivana: A díval jsi se opravdu všude?

Pavel: No přeci nejsem slepej? Kam jste to vůbec dojeli?

Ivana: Do kalendáře jsi se taky podíval?

Pavel: Proč bych se měl dívat do kalendáře, kde vlastně teda jste?

Ivana: No já sedím ve svý kanceláři, mám nohy na stole a piju kávičku. A ty už se konečně podívej do toho kalendáře .

Pavel:  Co máš pořád s tím kalendářem, to je nějaký fór, že ? Pane vrátný, máte tu kalendář?

Vrátný, který sledoval celý rozhovor, pochopil a se smíchem ukazuje na nástěnný kalendář s datumem 1.4.

2.vrátný: Dneska je přece Apríla!!!

Pavel konečně  pochopil

A do .... tos mě teda dostala. No, co se dá dělat, máš na to.

Smích na obou stranách

Konec

(Zpracováno podle skutečnosti, opravdu jsem taková potvora a tohle provádím svým přátelům)

 

 

Napište scénář a zahrajte si ve filmu. Více o soutěži zde.

 

        

 

 

 

Soutěž - scénář
Hodnocení:
(4.7 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Dobré, také ráda někoho vyvedu aprílem a toto je pěkně propracované.
ivana kosťunová
Díky všem za komentáře, ta odezva je pro mě velmi zajímavá.
ivana kosťunová
Zuzko, naprosto vás chápu, můj manžel taky nemá rád tento druh humoru, kdyby věděl, co chystám, určitě by mě v tom nepodpořil. Byla jsem si jistá, že to žádné komplikace nezpůsobí, tak daleko bych nezašla.
ivana kosťunová
Libore nebojte se, tak důvěrní spolu nejsme , abych si dovolila provést vám něco podobného. Ale pro jistotu-chraňte své telefonní číslo jako oko v hlavě.
ivana kosťunová
Oldřichu, na tom jsou tyhle fórky založené- musíte být věrohodný. Pavel se z toho nejen nezhroutil, ale velmi se zasmál a při nejbližší příležitosti zase nějakým způsobem nachytal mě. My už jsme prostě takoví.
Oldřich Čepelka
Fór to je. Jen mi přišlo líto, že vám Pavel tak věřil. Naletěl...
Hana Lancová
Dobrý chyták ve stylu "Buď fit!". :-)))
Libor Farský
Ivanko, jen doufám, že jsem Vám ještě nedal své telefonní číslo!
Alena Várošová
Jo dobré setkání na aprílový den.
Zuzana Pivcová
Jako aprílový žert to bylo velmi dobré, zvlášť, když už se navzájem znáte. Důležité, že to nezpůsobilo žádné komplikace.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.