Kouzelnou lampičku mám
FOTO: autorka

Kouzelnou lampičku mám

24. 4. 2016

Mám kouzelnou lampičku,
vypadá jak svíčka,
nakloň se k ní trošičku
a uvidíš skřítka.

Mám doma kouzelnou lampičku. Vypadá jako opravdová svíčka. Ovšem pozor, je to iluze. Téměř dokonalá iluze. Hmota obalená tenoučkou vrstvou vosku a svítící led žárovka v podobě mihotajícího se plamínku, kterého se bojím dotknout, abych se nespálila. Když se večer zničeho nic lampička poprvé rozsvítila, zajásala jsem: "Jsou tu nadpřirozené síly. Nějaký skřítek nám rozsvítil lampičku!"

Manžel se pousmál a řekl:" Tak se na toho skřítka podíváme." Otočil lampičku dnem vzhůru a ukázal na dva malé spínače, jimiž se aktivuje svícení buďto na čtyři nebo na osm hodin. A rázem bylo po záhadě. Jedná se o obyčejný časovač.

Mně to však nevadí, a kdykoliv začne svítit mihotavý plamínek, poděkuji tajemnému skřítkovi za rozsvícení.

domácnost
Hodnocení:
(4.7 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Josef Borecký
To je zajímavé taková svíčka byse mi hodila možná do mých Kamenných lamp koupil jsem si takové podobné nabíjecí, ale neskýtají tak dokonalou iluzi.
Ilona Erika Kolář
Alena V.: to je moc pěkné, hned mám lepší náladu.:) Danuše O.: taková lapmpička, to je opravdu něco účasného.:) Anna Č.: stejně vím, že je tam skřítek tajně schovaný:)
Anna Čípová
Ať skřítek dělá radost. Škoda, že tajemství bylo odhaleno.
Danuše Onderková
Moc pěkné Ilonko, také mám ráda tajemné věci, navrací mne to do dětských let
Alena Várošová
Chtěla bych mít kouzelnou lampičku,nevadí že by vypadla jako svíčka,při pohledu na ni,by se mi zahřály líčka.Tajemný skřítek by mi zamával,mlhotavý plamínek by rozdmýchal.
Ilona Erika Kolář
Karel B.: mít zahradu plnou skřítků má velké výhody, neboť oni ji opečovávají. Vím to z vlastní zkušenosti.:) Libor F.: děkuji, skřítek je velmi potěšen.:) Zuzana P.: každý člověk má svého kouzelného skřítka a záleží jen na něm, zda ho pustí k sobě rozsvítit plamínek.:) Iva K.: děkuji, můj současný manžel je skutečně velice hodný. Jarmila J.: moc děkuji a přeji si to samé. Jana Š.: já se v tom úplně vyžívám.:)
Jana Šenbergerová
Mám ráda tajemné vychytávky a užívám si jich, i když je tajemství prozrazeno.
Jarmila Komberec Jakubcová
Hezká lampička a jak píše paní Zuzanka - lampička snad i rozsvítí i nás a zbaví tmy.
ivana kosťunová
Půvabné foto, lampička i povídání. Nedivím se, že vás manžel rád překvapuje.
Zuzana Pivcová
Doufám, že podobní skřítkové rozsvěcují plamínky i v lidech. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%