Nezoufej
FOTO: autorka

Nezoufej

25. 5. 2016

Budeš-li mít
někdy pocit,
že tady není
pro Tebe místo,
nezoufej!
Otevři dvířka
vědomí
a postav
daleko,
nejlépe na Měsíci,
domeček z karet
nebo z kvítí.

Přijde-li vítr,
déšť či bouře
a domeček se zřítí...
Nezoufej!
Na Zemi se vrať
a vybuduj
příbytek
z cihel
a léčivého býlí.
Zocelíš se
a uzdravíš.
Nebudeš
pak už
muset
nikdy
na Měsíci,
stavět
domeček
z karet
nebo z kvítí. . .

Hodnocení:
(4.3 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Oldřich Čepelka
Autorka píše: Kdybych měla napsat, co jsem všechno dělala, nevím, zda by mi to někdo uvěřil. - - Ilono, prosím, prosím, napište (třeba jen mně) - cepelka@malery.cz - děkuji!
Oldřich Čepelka
Pěkný námět i obraznost. Trochu mi tam chybí prokázání té možnosti vrátit se na Zemi a stavět bytelně. Kdy, s kým, jak... něco jako že i prostá chýše na Zemi mi vynahradí domek na Měsíci... ze snů a vzpomínek (to je už z jedné písničky). Ale - ano, dobré, vůbec báseň nehaním, jen mne ispiruje k dalším nápadům a asociacím. A tak to vlastně má s poezií být.
Hana Rypáčková
Ilono, z tebe to opravdu čiší... Věřím, že jsi všestranná čiperka..
Ilona Kolářová
Zuzka P.: děkuji, napsala jsem to asi před deseti lety. Elena V.: domeček je koupený v jedné švýcarské vesničce. Karel B.: děkuji, dříve jsem psala hodně, teď už moc ne. Olga Š.: ano, já to také tak cítím. Iva K.: potřebovala bych žít několik životů, abych mohla dělat všechno, co mě baví. Kdybych měla napsat, co jsem všechno dělala, nevím, zda by mi to někdo uvěřil. Anna Č.: děkuji- Vanda B.: přesně tak.:)
Vanda Blaškovič
Ano, připadá mi to i jako varování. aby se virtuální svět nestal pro někoho tím skutečným...
Anna Čípová
Pěkné.
ivana kosťunová
Prima poznání- budu se tím řídit. Ilono, co vy vlastně neumíte ? Zatím jste prezentovala fotky, články, báseň, modelku, sportovkyni, snad už stačilo, ne ? Nebo ještě něčím překvapíte?
Olga Štolbová
Domečky z karet, nebo kvítí dlouho nevydrží, lepší je stavět bytelně. To se týká nejen bydlení, i vztahy jsou lepší, opravdu, kvalitní a bytelné. *****
Karel Boháček
Moc si cením a obdivuji námět a myšlenku, má to logiku a cit, moc pěkné , opět jeden klenot se tu vyloupl..
Elena Valeriánová
Zapomněla jsem pochválit fotku, super.

Zpět na homepage Zpět na článek