Poznáte nádraží?
FOTO: autorka

Poznáte nádraží?

6. 2. 2017

Nádraží, o které píši, se nachází v Severních Čechách. Jedná se o trojkolejnou železniční stanici v malém městečku. Přímo u nádražní budovy stojí turistický ukazatel, odkazující na jednu z několika set českých tisícovek, jejíž jméno najdeme v názvu hledané železniční stanice.

Na vrchol tisícovky vede několik cest, od nádraží stezka měří pouhých 7 km. S převýšením je to horší, ale výstup se dá v pohodě zvládnout. Vrchol není skalka, nýbrž plošina s rozhlednou, odkud se za krásného počasí naskýtá nádherný pohled jak na českou, tak na polskou stranu. Kousek od vrcholu vznikl hraniční přechod do sousedního Polska.

Turistická, modrě označená  stezka prochází kolem štol, kde se dříve těžila cínová ruda. Nesou poetické názvy, z nichž se mi nejvíce líbí Beránek boží. Kvůli bezpečnosti a ochraně netopýrů  jsou zabezpečené mřížemi. 

Kolem hory vede unikátní projekt Singltrek, což je důmyslně navržená síť lesních terénních stezek pro cyklisty, které jsou budovány a udržovány dle přesných pravidel s maximálním ohledem na okolní přírodu.

Věřím, že dle těchto informací většina čtenářů už název nádraží s přehledem uhodne.

 

Železnice je kromě zaměstnání také velkým koníčkem mého manžela a spousty našich přátel,  takže se při každém výletě stavujeme na nádražích a neustále se fotí a fotí. A to nejen v u nás v Česku.

 

 

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(4.4 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Erika Kolář
Ano, uhodli jste. Je to Nové Město pod Smrkem. Příště dám něco těžšího.:)
Alena Tollarová
Před mnoha lety jsem jezdila do Dolní Řasnice, ta je hned vedle. A v Novém Městě pod Smrkem byla Textilana ...
Lidmila Nejedlá
Nepoznám, ale nádraží a nádražíčka mají, vlastně měla svůj půvab. Malá nádraží jsou v dnešní době opuštěná a zdevastovaná.
Karel Klápště
Panorama 360° z rozhledna ze Smrku: http://www.virtualtravel.cz/hora-smrk/rozhledna-smrk/vyhlidka.html
Jana Šenbergerová
Tak tohle jsem nikdy neviděla. Fotky potěšily.
Alena Vávrová
Přiznám, že neznám, neb je to jedno z míst, kde jsem (ještě?) nebyla. Pěkné hádání.
Karel Klápště
Nové Město pod Smrkem. Není tam jen Rozhledna na Smrku, Singltrek ale i dobrá železitá kyselka v lese, radioaktivní prameny v lese, Mauzoleum Klinger a nedaleko 5km je restaurace Obří sud.
Zuzana Pivcová
Nemám tušení, nikdy jsem v těchto končinách nebyla.
ivana kosťunová
Příště taky nalistuju Wiki.
Eva Mužíková
Nepoznala jsem, ale dobrý nápad:)))))

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.