Poznáte nádraží?
FOTO: autorka

Poznáte nádraží?

12. 2. 2017

Přicházím s hádankou číslo dvě. Tentokrát se jedná o nádraží ležící v obci, která je ideálním místem pro celoroční rekreaci. Vesnice je protkaná hustou sítí cyklostezek a turistických tras. Podle mě patří horské nádražíčko k nejkrásnějším v Česku a je hodně, hodně daleko od mého bydliště. Leží v úplně jiném kraji než kde bydlím.  Aby to nebylo tak těžké, nabízím  tři indicie.

1. Nádraží je velmi známé, fotografie bývají často uveřejňovány v časopisech a průvodcích. 

2. I když nádraží nezískalo titul Nejkrásnějí nádraží ČR, pyšní se jiným nej, které pozorný čtenář objeví v jedné z přiložených fotografií.

3. Nádraží se nachází v obci, jež původně vznikla jako sklářská osada.

 

Přeji Vám hodně štěstí a věřím, že dle nápovědy  hledané nádraží s úsměvem odhalíte.

 

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Oldřich Čepelka
Náš Kuba říkal, že žádnou huť nemá, tak nevím, kde to autorka vzala :-)
Hana Rypáčková
Já se stáhla , jsem skoro domorodec a až budou kvést zase pampelišky, jistě se mnou dáte Boubín.
Lidmila Nejedlá
Nevím a nevím ani, kde bydlí Ilonka.
Zuzana Pivcová
Už přicházím k hotovému, ale stejně bych to nevěděla. To jsem tedy cestovatelka! Jen stále do stejných míst. :-D
Ilona Erika Kolář
Děkuji všem, kdo jste hádali a gratuluji všem, kdo jste uhodli. Jedná se skutečně o Kubovu Huť, nejvýše položeného nádraží u nás. Mám radost, že pomohla i nápověda kamene s nadmořskou výškou. Kolem Kubovy Huti jezdíme velmi často. Původně jsem chtěla dál Lenoru, nebo Lipku, které leží jen kousek dál. Teď nebudu týden hádat, protože jsem mimo a na internet mám čas jen večer.:)
Naděžda Špásová
Šumavu taky skoro neznám, takže jsem to tentokrát vzdala a dám se poddat.
Alena Vávrová
Ano, je to Kubova Huť na Šumavě, nejvýše položené nádražíčko u nás.
Lenka Hudečková
Já tipuji Kubovu Huť, tak si aspoň pamatuji ty cedule, koleje pod cestou nahoru k Boubínu, atd.
ivana kosťunová
Ještě mě napadlo, že Jakuba Skláře točili v Tasicích, jestli by to tedy nemohlo být ono.
Jana Šenbergerová
Nikdy jsem tam nebyla, ale protože Kubova Huť je ve výšce 995m.n.m., mohlo by to být právě tam. Chtělo by to vypravit se na Šumavu.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.