Poznáte toto nádraží?
FOTO: autorka

Poznáte toto nádraží?

4. 3. 2017

Dnes se jedná o nádraží v městečku se známým hraničním přechodem do země, se kterou byla v minulosti  úzce spjata naše republika. Spojitost se dá  dohledat i na architektuře hlavního města. Některé ulice se nápadně podobají pražským, čehož využívají filmaři, jako např. při natáčení určitých dílů seriálu Vyprávěj.

Nádraží

Městečko samotné nemá moc dlouhou historii, začalo vzkvétat v druhé polovině devatenáctého století díky železnici, kdy se stalo důležitým železničním uzlem. Slávu mu přinesla  výstavba železničních dílen, které dodnes jako jedny z mála v Evropě provádějí opravy parních lokomotiv a mobilních parních kotlů.

Věřím, že po této nápovědě nádraží hravě pozná první soutěžící.

 

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Ani já jsem neviděla fotky pod reklamou, která tu teď už není???! a prvně jsem zamířila na východ. Ale k Českým Velenicím jsem se dopracovala taky i bez té fotky s německým textem. :-)
Zuzana Pivcová
Přišla jsem až teď, ale už při přípravě článků jsem tušila, že to budou Velenice. :-)))
Jana Šenbergerová
Tady jsem se ani nepokusila. :-)
ivana kosťunová
Kdybych si všimla těch fotek dole, tak bych ty České Velenice uhodla dříve :))
ivana kosťunová
Žoska byla i u nás...
Alena Vávrová
Já jsem to našla hned podle té ŽOSky.
Ilona Erika Kolář
Odtajňuji nádraží. Jsou to České Velenice. Opravdu jsem myslela, že podle připojených fotek to bude sranda. Všem hádajícím gratuluji a těším se na další hádání.:)
Naděžda Špásová
Vzhledem k tomu, že jsem ze seriálu Vyprávěj neviděla ani jeden díl, musela jsem počkat na nápovědu. Ano, jsou to Č.V. Tam jsem taky nikdy nebyla.
Alena Vávrová
Ano, Č.V.
ivana kosťunová
Jestli má název dvě slova, tak už vím. Jednoduché to není, protože jsme byli v minulosti spjati s více státy :))

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.