Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

1. 4. 2017

Městečko, ve kterém se nádraží nalézá, není moc velké, ale svou polohou je přirozeným a významným centrem cestovního ruchu. Málokteré místo může návštěvníkům nabídnout tak pestrou a snadno dostupnou nabídku k výletům, s význačnými skvosty lidové architektury a dalšími jedinečnými výtvory přírody i lidských rukou. Nebudu psát, o jakou se jedná oblast, uhodli byste okamžitě.

Nápověda:

- bizarní zřícena gotického hradu je jedním ze symbolů této oblasti a je vidět široko daleko

- dřevěná zvonice s obrácenými zvony

- v parku se nachází busta významného českého básníka, kterému učarovalo okolí

- v blízkosti je známá hora s výskytem podrahokamů

 

Jednoduché hádání. :)

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Erika Kolář
Nádraží je skutečně v Rovensku pod Troskami. Pamatuji si, že před nádražím byl záhonek opuncií a já se o ně pořádně popíchala. Také tam stojí modýlek Trosek. Nádherné městečko s nádherným okolím. Básník, kterému učarovala zdejší příroda, je Svatopluk Čech.
Zuzana Pivcová
Tohle místo si pamatuji, je z kraje mého dětství a jednou jsme tam byly ještě v 80. letech s Marcelou Trabantem a na ty zvony jsme si směly zazvonit.
Marie Seitlová
Tak už také vím, pomohly mi obrácené zvony. Má 3 slova a začíná na R.
Anna Potůčková
Vím, našla jsem něco na netu pakliže první písemná zmínka o tomto městečku pochází z roku 1371. A dokonce jsem si o hradu přečetla i pověst díky pátrání. Hold jsem "BABA" zvědavá.....
Jitka Hašková
To znám. Jednou jsem tam byla autem se podívat na zvonění obrácenými zvony v té dřevěné zvoničce. Jsou jenom dvě městečka, kde jsou obrácené zvony. To druhé městečko má zvonici kamennou hned vedle kostela. Zvony tam jsou větší a pokud vím, už tam nikdo nezvoní. V této oblasti jsem byla naposledy na podzim.
Libuše Křapová
Hele, Ilonko, nestraší tam ta Bílá paní Pertolta? Ta tvoje nádraží mi vždycky navozují námět na pohádku. Ale dnes jdu místo psaní na zahradu. :-) Nádraží stejně nepoznám :-(
ivana kosťunová
Tak já vím, ta zřícenina vévodí celému kraji a pokaždé na ni koukáme, když jedeme na chalupu. Krásná stará nádražíčka jsou si dost na té trati podobná, ale zvonička jen jedna : Konečně jednou mohu říci - ano vím, a jsem si tím jistá.
Zdenka Žichovská
Městské muzeum na náměstí – expozice zaměřená na broušení kamenů
Zdenka Žichovská
Poznala jsem - název má tři slova
Jana Kovářová
Zřejmě vím, název ze tří slov:) Opravdu jednoduché hádání...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%