Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

20. 4. 2017

Nádraží se nachází v obci, jež dostala název podle bývalého středověkého kláštera. Šest a půl kilometru od nádražní budovy (8 km z vesnice) se tyčí jedna naše ultratisícovka, kde je vystavěna rozhledna. Nechybí televizní vysílač a  hvězdárna s observatoří. Kdo nechce nahoru pěšky či na kole, může se nechat vyvézt lanovkou.

Další nápověda:

Korunou si hodím,

zlato v kapse mám,

teče řeka čistá,

vodáků to ráj.

Hodně štěstí při hádání.

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Kolářová
Já vždy odtajňuji druhý den, tak raději ještě počkám až ten další a budu odtajňovat za dva dny.
Helenka Červenka
Zjišťuji, že mi hádanky nádraží nějak unikají. Odtajnění moc brzo, takže už nehledám.
Jiřina Votavová
Ještě doplním mou indicii. Kleť je nejstarší kamenná rozhledna v Čechách.
Ilona Kolářová
Odtajnění: Jedná se o nádraží Zlatá Koruna. My jsme šli z Českého Krumlova na Kleť a vzali jsme to právě do Zlaté Koruny. Byl to pěkný výlet. Pamatuji si, že někde po cestě byl rozcestník na Kokotín a nějaký vtipálek tam přidal ceduli na Pičín.
Anna Čípová
Vím, ale musela jsem hledat.
Jana Šenbergerová
Díky tomu, že bydlíme v Horách, mi došlo, jak je to s tou Korunou, ale nikdy jsem tam nebyla.
Marie Bartošová
V cisterciáckém klášteře jsem byla (jako turista!), je to už hodně dávno, ale zase o dost později, než ho pan Petr Vok z Rožmberka prodal Rudolfovi II. Nádraží vidím až díky fotohádance. Veršíky - dobrá nápověda.
Zuzana Pivcová
To zase jednou výjimečně vím, kdysi jsme se tam se sestrou jely podívat na cenné barokní varhany a donedávna tam měla jedna moje spolužačka z výšky chalupu. Akorát, že mince na házení má ve skutečnosti jinou barvu??
Alena Vávrová
Podle nápovědy uhodla hned a stihla i ověřit, protože jsem tam nikde vlastní nohou nebyla, jen virtuálně.
ivana kosťunová
Rozhlednu jsem poznala. Na nádraží mám zatím dva tipy. Buď se do večera rozhodnu, nebo si hodím korunou. Název má dvě slova ?

Zpět na homepage Zpět na článek