Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

22. 4. 2017

Jedná se nově zrekonstruované nádraží ve stanici, kde staví osobní vlaky a některé rychlíky. Leží na hlavní trati, mezinárodní a dálkové vlaky zde projíždějí. Nejbližší hora je odvozena od názvu města a tvoří přirozenou dominantu panoramatu města, které má průmyslovou tradici, zejména v potravinářství a chemii.

Pojedu na výlet,

Porta Bohemica čeká,

Na Kybičku a ještě výš,

ó, jak mohutná to řeka!

 

 

 

 

 

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Erika Kolář
Tak odtajňuji nádraží. Jsou to Lovosice. Kopec nad Lovosicemi je Lovoš, menší z jeho vrcholů se nazývá Kybička nebo také Malý Lovoš. Gratuluji všem, kdo poznali.:)
Alena Tollarová
Ježíši, já jsem se sem podívala teprve teď. Tuhletu noblesu tu postavili, když zbourali staré nádraží hned za Deli ... ale také už zahlodal zub času. V tom městě jsem se vdávala.
Naděžda Špásová
Díky nápovědě a synovi to už vím taky. Ten hmyz v názvu je nepříjemný. Občas tudy jezdíme.
ivana kosťunová
Dnes jsem díky nápovědě Jiřiny V uhodla okamžitě.
Jana Kovářová
Taky se mně podařilo najít docela rychle, projížděla jsem několikrát jen autobusem cestou do Švédska a zpět:)
Anna Čípová
Našla jsem, pomohla nápověda o chemickém průmyslu.
Lenka Hudečková
Jejda, dneska jsem na to přišla a vcelku rychle...paráda :-) pomohla mi hora :-)
Anna Potůčková
Myslím že jsem našla. Aby těch Pojmenování po sv. Václavovo nebylo v místě málo, tak jako další indicii přidám, že tam stojí také barokní chrám sv. Václava, který se stavěl v r.1733-1748
Jana Šenbergerová
Moje chyba, že jsem se zapomněla podívat na fotografie pod textem. Tam je to jasné.
Jana Šenbergerová
...sice bych to měla najít, protože jsem tam nepochybně byla, ale nějak jsem si nespojila název hory s městem a do mého "okna" se nevešlo ani jedno. Pavel, který tam nikdy nebyl, našel rychle. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.