Poznáte toto nádraží?
FOTO: autorka

Poznáte toto nádraží?

12. 5. 2017

Dnes něco na odlehčení.

 "Mnichu, kde a jak bydlíš?"

"Bydlím sám, opuštěný  a v nižším patře."

"A kam pojedeš?"

"Peáží do okresního města nebo jen tak na výlet k našim sousedům  do Saského Švýcarska."

"Proč právě peážní tratí?"

"Protože je to kratší a tím ušetřím čas i peníze."

"Proč jsi nejezdil už dříve?"

"Protože po válce byly vytrhané koleje (72 metrů) a přeshraniční přeprava se obnovila až po téměř sedmdesáti letech 5. července 2014."

"Kde si koupíš jízdenku? Tady není otevřená pokladna."

"Ve vlaku a klidně můžu platit i v eurech."

 

Už znáte název nádraží, kde žije opuštěný mnich?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotohádanky nádraží
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Erika Kolář
Odtajňuji nádraží: Dolní Poustevna.
Jana Šenbergerová
Účelná a vtipná nápověda, takže našli. :-)
Jitka Hašková
Výborné nápovědy, našla jsem.
Jana Kovářová
Našla jsem docela rychle dle nápovědy, název má 2 slova.
Naděžda Špásová
Mám asi trochu delší vedení, ale už jsem to našla. Dokonce jsem tam i byla a bydlí tam bývalá kolegyně. A kamarádka přes to jezdí ze Šluknova, když jede k nám.
Anna Potůčková
Také jsem našla velmi rychle, kde toto nádraží stojí. Místo bylo známé svou ruční papírnou (1579-1906) a výrobou umělých květin.
Zuzana Pivcová
Dnes mám šťastný den, asi proto, že jsem tu také zalezlá jako osaměle v lese žijící muž, akorát, že kancelář je ve 2. patře, což už vnímám jako nahoře. :-)))
Věra Lišková
Nádraží jsem si dříve moc neprohlížela, teď díky hádankám to napravím. Nápověda nemá chybu.
Lenka Hudečková
Mohutná třípatrová budova má délku 70 m a šířku 18 m.
ivana kosťunová
Tak nejdříve jsem si musela zjistit význam slova "peážní", dál už to šlo snadno. Saské Švýcarsko to jistí.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.