Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

26. 5. 2017

Nádraží ve městě je poměrně velké, přímo naproti přes silnici se nachází jedna významná výrobní chemická firma, jejímž areálem probíhají v měsíci září v době konání půlmaratonu závodníci. Nádraží sehrálo důležitou strategickou roli při povodních v srpnu 2002 a v červnu 2013, kdy jediné spojení s druhou částí města vedlo přes řeku po železničním mostě právě z tohoto nádraží. Pendl přes řeku jezdil nepřetržitě, místo jednoho výpravčího sloužili dva a na peroně řídili přesun cestujících koordinátoři v oranžových vestách. Zatímto největší nádraží ve městě fungovalo pouze pro průjezd vlaků, poněvadž voda zatopila téměř půlku budovy, na hledaném nádraží to neustále vypadalo jako při stěhování národů.

 

Nápověda pro zoufalé:

Také se Vám líbil film Tenkrát na Západě?

 

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Nepoznala jsem, ale nakonec našla oklikou přes Větruši.
Ilona Kolářová
Odtaňuji - je to Ústí nad Labem západ nebo-li západní nádraží. Na první fotce pod článkem jsem musela vyretušovat část názvu budovy "Spolek pro chemickou a hutní výrobu", abych nedopadla jako minule s Horní Policí. Západní nádraží bylo skutečně v době povodní jediným spojením se střekovskou stranou přes řeku Labe, protože oba mosty byly pod vodou. Zvláštní vlaky kromě pravidelného pendlu sloužily také jako záchranná služba a zásobovali druhou stranu města.
Věra Lišková
Jitko, zkuste zadat - fotogalerie- fotky nádraží- jsou seřazeny podle abecedy.
Jitka Hašková
Město jsem měla, jenom najít obrázek toho nádraží dalo práci.
Jiřina Votavová
Jitka určitě město našla, ale ne to správné nádraží.
Naděžda Špásová
Pro mě opravdu lehké. Párkrát jsem tam odtud jela do Pardubic. Stačí kouknout odkud jsem.
Jiřina Votavová
Jitko, kolik je třeba v Praze nádraží a každé jiné? :-)
ivana kosťunová
přidám ještě nápovědu - Vladimír Páral
Jitka Hašková
Děkuji, tak jsem to zkusila, asi je to správně ale fotka nádraží neodpovídá. Už jsem tam předtím byla, ale fotku nádraží jsem nenašla. Vím, že nemusí mít barák stejnou barvu, ale tvar.
Jiřina Votavová
Jitko, stačí zadat do Vyhledávače indicie z prvních dvou řádků textu "chemička půlmaraton" a je to!

Zpět na homepage Zpět na článek