Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

1. 6. 2017

Nádraží se skládá ze dvou slov, ještě před rokem byl název jednoslovný. Od března letošního roku se zde neprodávají jízdenky, ve velké budově slouží nepřetržitě pouze výpravčí. Na své si přijdou sportovci, romantici, dobrodruzi a historici. Město ležící na úpatí hor má jedno nej a je vzdáleno od jednoho lázeňského města pět kilometrů a od jednoho krajského města deset kilometrů.  Pověst mu kazí jedna lokalita, kde na sídlišti žije hodně nepřizpůsobivých obyvatel.

Nápověda:

Pokud vám nevadí obtížný hmyz, nechte se vyvézt lanovkou bez mezistanice a můžete se kochat pohledem na starobylé hornické městečko, kde se těžil cín.

 

 

 

 

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Kolářová
Odtajňuji nádraží: je to Krupka-Bohosudov, do prosince minulého roku jenom Bohosudov. Lanovka se nalézá několi minut od nádraží. Dříve téměř až k lanovce jezdila tzv. Kozí dráha z Děčína do Oldřichova, zastávka se jmenovala Krupka-město.
Jana Šenbergerová
Dnes hodně těžké, já bych to nenašla, ale mám na to hledače. :-) Díky dnešní hádance aspoň budu vědět, jak se znázorňuje na mapě lanovka.
ivana kosťunová
Našla jsem přes jelita
Anna Čípová
Našla jsem přes lanovku.
Zuzana Pivcová
Bez nápovědy bych se nepohnula z místa. Takhle jsem se vydala napřed na nepřizpůsobivá sídliště, odtud do polévkových zavářek, lanovkou na vrch, kde žádný obtížný hmyz nebyl. Bože, bože, co o tom soudíš?? :-)
Jitka Hašková
Našla jsem díky polévce. dnes už to dá do polévky málokdo, ale malé mám moc ráda.
Mirek Hahn
Tak ne..., není to Maggi, našel jsem to :-)
Mirek Hahn
Lenka : ...do polévky ? Že by to bylo nádraží Maggi ??
Jana Kovářová
Mám to, Lenko, i do jelit.
Alena Tollarová
Komáři se ženili, bzum bzum, ženili, kapku vína neměli, bzum bzum neměli ...

Zpět na homepage Zpět na článek