Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

1. 7. 2017

Nádraží se nachází v okresním městě, ležícím na soutoku dvou řek. Je zároveň posledním městem na dolním toku řeky na českém území. V době sucha se vynořuje občas i hydrologická památka s německým nápisem:

"Wenn du mich siehst, dann weine", neboli "Spatříš-li mne, plač". .

Městu nechybí momunentální zámek a z druhé strany řeky se tyčí skála. na níž vznikla  první česká via ferrata v centru  města. Město je významným říčním přístavem, důležitou železniční křižovatkou a zároveň  křižovatkou několika významných silničních tahů.

Město patří k mým nejvíce oblíbeným.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Erika Kolář
Odtajňuji nádraží. Je to Děčín a já tam docela dost často běhám na Děčínský Sněžník.
Hana Rypáčková
Jo hladový kámen znám, nádraží si nijak nepamatuji.
Alena Tollarová
Dlouho už jsem na hádankách nebyla, ale dneska jsem se podívala. Vím, hledat jsem nic nemusela. Sleduji Labskou princeznu, ale tady - nedaleko hranic - už bohužel signál z polohy lodí na řece není.
Miluše Hasenohrlová
Našla podle barokní konírny.
Zuzana Pivcová
Pro mě je to nádraží spojeno s neslavným návratem z brigády v NDR koncem srpna 1968. Tady jsme seděly, svítalo a nevěděly jsme, co se u nás doma bude dít.
Anna Čípová
Nápověda výborná, našla jsem.
Jana Kovářová
Nebylo to těžké, městem jsem jen projížděla busem cestou do Švédska. Ve městě mají i zoo.
Mirek Hahn
Našel, také jsem tam párkrát byl, před mnoha lety.
Alena Vávrová
Ani jsem nedočetla nápovědu. Pro mne osobně známé přestupní nádraží ;-) .
Jitka Hašková
Našla rychle, hlad pomohl.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.