Poznáte toto nádraží?
Foto: autorka

Poznáte toto nádraží?

9. 8. 2017

Nostalgickým vláčkem  v létě na výlet, v zimě na lyže. O tom si turisté a milovníci zimních sportů mohou nechat zdát, protože zmiňované nádraží, ač leží ve vesnici, která je považována za rekreační oblast, není v provozu od roku 2007 kvůli nevytíženosti spojů. Takto argumentoval kraj a podal návrh, aby se z tratě stal přivaděč na tehdy nedostavěnou dálnici D8. Kvůli velkému protestu obcí naštěstí tato varianta neprošla a v následujících letech  byla obnovena jízda vlaků na části trati alespoň o víkendech, ale od 30. 8. 2015 byl provoz zastaven úplně z důvodu pádů kamenů na trať a nikdo neví, co bude dál.

dsc01904.jpg

Jednokolejka

V  nádražní budově bydlela moje kamárádka ze školy, jejíž tatínek dělal výpravčího a my jsme si na nádraží často jako děti hrávali. Teď je trať zarostlá a kvetou tam luční květy.

dscn9904.jpg

Zvonky kvetoucí přímo na trati před nádražní budovou

 

Nápověda:

1. Vesnice téhož jméno se nachází u Brna

 2. Kozí dráha, neboli "kozina."

 

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Kolářová
Odtajňuji nádraží, je to Telnice, kde jsem vyrůstala. Koho by zajímala Kozí dráha, posílám odkaz ze záhady lokálek: https://www.youtube.com/watch?v=lzzwGHwaZsk&feature=youtu.be
Alena Vávrová
Jj, uhodla a ověřila, mně pomohlo i to lyžování, i to spadlé kamení, i když jsme tam jezdili autem.
Miluše Hasenohrlová
Pomohla "kozina", našla na první dobrou.
Anna Čípová
Nápověda jako vždy výborná. Našla jsem docela rychle.
Jitka Hašková
Výborná nápověda, také nejsem tele. Fotku nádraží jsem našla, dá to práci.
ivana kosťunová
Název je rodu ženského - ale to krásné nádraží jsem na Mapách nenašla. Přesto jsem si jistá, že se nemýlím.

Zpět na homepage Zpět na článek