Nevadí, zas bude líp
FOTO: wikipeda commons

Nevadí, zas bude líp

17. 11. 2017

Jméno Wabi  Daněk bylo pro mě vždy spojeno s Ústeckou Portou, kde se poprvé výrazněji prezentovali tramské kapely a písničkáři .

Mezi dnes už slavnými jmény jako Rangers, Greenhorns, bratři Ryvolové, Pacifik a Hoboes měl své nezastupitelné místo. Jeho chlapsky citlivé texty, zasněný baryton a kytara mu získaly množství příznivců. S posledně jmenovanou skupinou Hoboes také nějaký čas vystupoval.

Jeho tvorba se však ubírala trochu jiným směrem, původně trampské texty získávaly hloubku a Wabi Daněk se stal  osobností v oblasti trampské hudby, v té podobě, v jaké je vnímán dnes. Poslechněme si některé jeho méně známé, nikoliv méně povedené,  skladby.

 

Píseň Rychlejší koně má ještě charakter trampské klasiky


 

 16.11.2017 Ukončil svou pouť< /p>

 

 

 

 

 

osobnosti
Hodnocení:
(4.9 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
ivana kosťunová
Na hvězdách nezáleží, jsem ráda, že se vám výběr skladeb líbi, poslechl si je a zavzpomínal :))
Zdeněk Horenský
Chtěl jsem vložit hvězd 5, ale nepřehlednost v pc to minula. Omlouvám se. Wabi byl bezva chlap, setkal jsem se s ním ve Slavkově kde byl hostem na koncertu Poutníků a pozdravoval kamaráda do Koryčan s kterým jezdíval na vandry. A zrovna tady jsem ty tečky netrefil!
Libor Farský
Díky, také jsem patřil k jeho fanouškům.
Věra Ježková
Děkuji.
Elena Valeriánová
********** děkuji.
ivana kosťunová
Listopadová určitě, ale snažila jsem se spíše připomenout ty méně známé.
Blanka Macháčková
Ivano, napadlo tě krásné připomenutí krásnými písničkami. Všechny jsem si je poslechla a sama sobě přidala listopadovou.
Zdenka Jírová
Wabi si zaslouží vzpomínku, mám jeho písničky ráda.
Zuzana Pivcová
To bohužel technicky neumím. Jedině HR. Napíšu mu.
ivana kosťunová
Právě jsem dostala do mailu odkaz na jednu jeho skvělou celkem neznámou a dost neobvyklou nahrávku a ráda bych se o ni podělila. Bylo by možné ještě ji do článku doplnit ? Moc děkuji :))

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.