Zavzpomínejte na Honzu Vyčítala
FOTO: Martina Pauerová pro commons.wikimedia.org

Zavzpomínejte na Honzu Vyčítala

2. 3. 2020

Když jsem poprvé uslyšela Vyčítala zpívat, byl to pro mne trochu šok. Špatná výslovnost některých hlásek, ochraptělý hlas,t o odporovalo všem zásadám, kterým nás učili v hudební škole.

A ten člověk zpíval v rozhlase, vystupoval veřejně, dokonce vydával desky!  Ovšem jeho kreslené vtípky, jejichž ústřední postavou byl vždy tramp s cigaretou v koutku úst a jezevčíkem, mi připadaly docela vtipné.  Časem jsem si zvykla a našla jsem zalíbení v jeho romantických textech. Byly to vlastně zpívané příběhy, zážitky. 

Velmi ráda mám jeho Vzpomínky poštmistrovic kluka

Častým tématem jeho textů bylo neznámí hrdinové, kteří položili životy v boji za svobodu svých zemí.  

Zpíval o nich s chlapským obdivem a klukovským romantismem.

 

https://youtu.be/K90-IAHzr6U

 29.února 2020 si tento skalní tramp sbalil svoji usárnu a nenápadně, jak bylo jeho zvykem, se odebral tam, odkud není návratu. Vzal si s sebou hodnoty, které celý život vyznával. Kamarádství, statečnost, lásku k  přírodě, úctu k bojovníkům za vlast.

Snad nám něco z toho ve svém odkazu ponechal. Tyto hodnoty zde totiž zoufale chybí 

Na závěr si poslechněme jeden z nesčetných hitů, které otextoval pro skupinu Greenhorns, kterou zakládal a se kterou spojil celý svůj tvůrčí život.

 

 

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Chodorová
Děkuji paní Ivano za připomenutí Honzy Vyčítala a jeho písniček, ráda jsem si je poslechla, měla jsem ráda jeho písničky a jejich texty jsou mi více, jak sympatické, výslovnost můj zážitek nijak nesnížila.
Helena Votíková
Moc pěkná vzpomínka. Ivano děkuji.
Soňa Prachfeldová
Ivano, jste skvělá s velkými znalostmi , díky moc za povídání o skromném a jedinečném Honzovi.
ivana kosťunová
Jano, děkuji - ano, snažím se vybrat méně známé skladby, někdy bývají hezčí, než ty, které se neustále omílají v rozhlase. A grafiku a lepší úvodní fotku děkuji redakci ( Honzovi Raškovi?) , já s tím mám pořád ještě problémy.
Jana Kollinová
Nahlížím na článek znovu s cílem pustit si další písničku a jsem příjemně překvapená grafickým náhledem před spuštěním videa. Původní řádkový odkaz nebyl článku ubíral na atraktivnosti. Přiznám se, že jsem písničky z Ivaniny nabídky slyšela poprvé. Je to asi výběr z trezorových nebo zlatých fondů. Ivano, díky. :-)
Jana Kollinová
Měla jsem ráda kreslený humor i písničky Honzy Vyčítala i když výslovnost mi zážitek z poslechu dost kazila. Ivano, díky za vzpomínku a nabídku poslechu několika jeho písniček.
Marie Doušová
Jeho zpěv nic moc, ale obsahově velmi povedený a oblíbený. Ráda jsem ho poslouchala i četla jeho vtipy a kresbu,kterou vyjadřoval svůj názor. Dik za poslední vzpomínku.********
Jitka Hašková
Krásná vzpomínka, díky.
Danka Rotyková
Byl moc fajn. Škoda, odešel dost brzy.
Anna Potůčková
Díky za článek, i já jeho písničky a kreslený humor měla ráda

Zpět na homepage Zpět na článek