Melír - účes milovaný i zatracovaný. Když se nepovede, může to být katastrofa
Ilustrační foto: pinterest.com

Melír - účes milovaný i zatracovaný. Když se nepovede, může to být katastrofa

25. 4. 2020

Může to být velký krok k lepšímu, ale také ukázka, jak vypadá nevkus. Melíry, tedy zesvětlené či barevné proužky ve vlasech, jsou velmi oblíbeným zpestřením účesu. Ale pozor, ne každému sluší a ne každý kadeřník je umí udělat.

Oživíme účes, uděláme barevné proužky. To je častá věta kadeřnic nebo jejich zákaznic. Výsledkem často bývá podivuhodný pruh, o hodně světlejší než ostatní vlasy. V horším případě to bývá pruh červený, oranžový, fialový. Naopak, některé ženy mají vlasy jemně prosvětlené spoustou nenápadných proužků, které jsou tak jemné a dokonale provedené, že si okolí myslí, že jde o přirozenou barvu vlasů.

Obecně totiž platí několik zásad, které vedou k tomu, že melírování nebude krok do pekla. A čím je žena starší, tím více by je měla znát.

Zesvětlené proužky by měly co nejjemnější a v co nejmenším rozdílu od barvy ostatních vlasů.

Vhodnější se dělat je po celé hlavě, než jen v jedné části, což zpravidla působí nepřirozeně.

Jednodušší to v tomto směru mají blondýnky a ženy s vlasy světle hnědými. Těm, které o sobě často říkají, že jsou šedé myšky, protože jejich původní barva vlasů je taková nijaká, nenápadná, zpravidla jemné světlé proužky velmi sluší. Naopak brunetám, ženám výrazně tmavým, mnohdy uškodí. Na hodně tmavých vlasech výrazné zesvětlení působí lacině, mnohdy až vulgárně. Výsledkem často bývají pruhy barvy podivně oranžové.

Velmi oblíbené extravagantní melíry výrazných barev jako je fialová či červená často brzy omrzí. Mohou slušet ženám, které nosí výhradně oblečení v černé či bílé barvě a vyznávají minimalistický styl. Ovšem pokud si černovlasá žena dá na ofinu výrazný fialový pruh a pak si k němu oblékne žluté tričko s potiskem a další den zelené květované šaty, obdiv za eleganci rozhodně nesklidí.

Dobře vypadají melíry vícebarevné, ovšem je třeba si vybrat kadeřnictví, kde tuto techniku opravdu výborně ovládají. I v tomto případě platí, že by rozdíly mezi odstíny měly být co nejjemnější.

Ideální melír je ten, kdy žena vypadá, jako by se právě vrátila z dovolené u moře a vlasy jí lehce zesvětlilo slunce.

Pozor na melíry by si měly dát ženy, které už mají vlasy zabarvené a ty jejich původní jsou hodně šedivé. Když je lehký melír na vlasech šedivých, celých, od konečků, bývá to zajímavé. Když má žena vlasy nabarvené na tmavo, v nich světlé pruhy a u temene dvoucentimetrovou bílou pěšinku, je to katastrofické. Bohužel, právě u výrazných melírů bývá potíž s dobarvováním, protože barva odrůstá a rozdíl mezi pestrými pruhy a šedivou pěšinkou je pak hodně výrazný.

Takže, melírování je technika, která může vlasy oživit, prosvětlit, dát jim takzvaný šmrnc. Může jim  a tudíž i jejich majitelce však také hodně uškodit.

Tady je inspirace, co vše si pod výrazem melír představit. A připomínáme, že ke kadeřníkovi si budete moci zajít již od 11. května.

móda vlasy
Hodnocení:
(4.7 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Květuše Pinkasová
Melírek byl pro mne zesvětlením a nechala jsem ho na sobě učit budoucí kadeřnice na uč. středisku. Platila jsem jen materiál. Trvalo to sice dlouho ale ráda jsem sledovala holky i kluky a přístup ved. někdy na záchranu střihu. Některé to vyloženě nebavilo i romky. Něteří neměli ani docházku na praxi v pořádku... Kdysi by za to daly děti nevím co a nedostaly se. Jela jsem 200m domů na kole a nedal mi přednost už jednou trestaný taxikář na mé hlavní u školy. Už jsem nebyla 3 roky u kadeřníka, mám svou stále tmavší blond a stříhám se sama. Češu se, jak mne učesali ve vysílání v Dobrém ránu asi před 5 ti léty...
Zdenka Jírová
Melír byl hodně moderní už v 70. letech. Také jsem si ho nechala jednou udělat a očekávala jsem obdiv manžela. Dopadlo to ale špatně, manžel se mnou nechtěl ani mluvit, dokud to nedám pryč a i já nakonec usoudila, že mně to nesluší. Tak jsem si za hodinu v koupelně vlasy vlastnoručně přebarvila na svou původní barvu a od té doby již po žádných " proužcích" ve vlasech netoužím. Příroda mi je nadělila, ale ve formě šedin. Ale ty také přebarvuji.
Jana Šenbergerová
Melír jsem nikdy neměla, ale ránu mnohokrát i bez něho. Ty na fotografiích se mi líbí. Dnes jsem to už nevydržela a ustřihla si ofinu. vypádám jako Martin Růžek v Pyšné princezně. Ke kadeřnici se jen tak nedostanu, nebude moci přes hranice.
Eva Mužíková
fotka č. 3, to je moje parketa...
Eva Mužíková
Melír se mi moc líbí, ale jak píšete, musí se umět dobře udělat. Já si vůbec vlasy nebarvím naopak bych si přála mít je krásně šedivé, jako je měla moje maminka.. Ale mám jen pár šedin na kotletách, proto mám dlouhodobě šedivý melír po celé hlavě. Prý i vlasy trochu nabydou..Co se mně ale opravdu nelíbí, jsou ty barevné ofiny, či patky. je to podle mne nevkusné....
Soňa Prachfeldová
Nikdy jsem melír neměla, je to jak u fotek, jak se barva přepisknou, pak je to křiklavé
Jarmila Komberec Jakubcová
Když jsem poprvé v Poděbradech na setkání viděla Lidmilu moc se mi líbil její účes. Od té doby si nechávám dělat od své kadeřnice melír. Mám ale bohužel jemné vlasy se sklonem k maštění. Ale i tak se už na svůj další melír moc těším, snad už 11.květen bude brzy. Jsem už objednána na ráno.
Danka Rotyková
Také jsem měla zamlada asi 2x melír, no a byla to hrůza. Ale věk asi 33 let to vyrovnal. Teď mám hodně let jen tmavě rezavý šampon a myslím, že to jde. Nechci už zkoušet něco, co by mohlo mým vlasům ublížit, vím, že si to nemohu díky jejich kvalitě dovolit. Jak napsala přede mnou Jana K.... ne každému bylo dopřáno.
Jana Kollinová
Melírem se může být dokonalou ozdobou ženy, jak je vidět na Lidmile N. KAŽDÉ KRÁSNÉ VLASY JSOU OZDOBOU ŽEN, ALE NE KAŽDÉ BYLO DAROVÁNO.
Magda Škodová
Kdysi, když ještě fungovalo módní peklo, říkali těm "super" melírům hyena skvrnitá. A u nás na vesnici všichni víme, ke které kadeřnici místní holky chodí - ona totiž umí tu hyenu dokonale a navíc v různých odstínech fialové.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.