Velká truhlíková inspirace. Začala doba zdobení oken
Ilustrační foto: pinterest.com

Velká truhlíková inspirace. Začala doba zdobení oken

12. 5. 2020

Klasické červené muškáty? Nebo záplava pestrobarevných petúnií? Nebo něco naprosto neobvyklého, co se zpravidla do oken nedává? Právě nyní je v obchodech nejvíce balkónových květin, takže je nejvyšší čas se rozhodnout, jak letos budou vypadat truhlíky.

 

Pro některé ženy je to vysoce logistická záležitost, něco jako bojový plán. Přesně si rozmyslí, mnohé i rozkreslí, jak budou jejich truhlíky za okny či na balkónech a terasách letos vypadat. Jestli budou rostliny v nich sladěny do odstínů jedné barvy nebo naopak budou veselé, pestré, různobarevné. Některé ženy volí balkónové květiny každý rok více či méně stejné.

Tak se chovají zpravidla vyznavačky klasiky, které tvrdí, že za okno patří červený muškát a basta. Jiné milovnice květin naopak každý rok čekají na novinky, které se objeví a jásají, když koupí téměř černou petúnii nebo fialový muškát s bílými puntíky.

Čím dál více lidí  však zdobí truhlíky i neobvyklými sestavami květin, takovými, které se dříve za okna nedávaly. Všichni však mají jedno společné. Zdobení oken, balkónů či teras truhlíkovými rostlinami jim dělá radost. A tak zároveň dělají radost všem, kteří rádi chodí, dívají se a říkají: Jé, vy máte za okny krásné květiny.

Tak tady je inspirace, jaké úžasné kombinace se dají z balkónových rostlin vytvořit. A je čas si pospíšit, brzy budou vyprodány.

bydlení zahrada
Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Jurečková
Loni i předloni jsem měla v truhlících muškáty. Na domě máme bílou fasádu, takže květiny krásně ladily. Letos bude výjimka. Nasadím si gazánie, které mi darovala moje milá sousedka. Zatím mám rostlinky za oknem v kelímcích. Po " zmrzlých mužích " je zasadím ven na slunnou stranu. Stačí se projet na kole ven a obdivovat vyzdobená okna. Já jsem úplný amatér a ostatním můžu jen závidět.
Marie Měchurová
Sadím kytky kde se dá. Do truhlíků, hrnců, kovových i porcelánových misek. Letos je opravdu bohatá nabídka kytek, i když trošku dražších oproti minulým letům. Dokonce přibylo i nových druhů. Koupila jsem si fuchsii, která kvete růžičkama a muškát, který má květy podobné maceškám... Líbí se mi nazdobená města, vesničky, domečky i mosty. Poprvé jsem to viděla ve Francii. Každý rok se těším, až všechno kolem nás rozkvete.
Svatava Páleníková
Těším se vždy na jaro, až si zasadím do truhlíků muškáty. Dělají mi radost, když pěkně kvetou. Letos zkusém i pár rajčat.
Alena Vávrová
Sice nemám balkon, ale truhlíky mívám, kam oko pohlédne a k tomu osázené žardinky a závěsné květináče...a naběhám se při zalévání dost a dost a říkám, že to omezím, když nám vyschla studna ... ale chytáme dešťovku, kde se dá a truhlíky vesele kvetou dááááál !!
Jana Šenbergerová
Léta si říkám, už žádné kytky na balkon, ale jak se začne blížit jaro, neodolám a vždycky si nějakou kytičku pro radost pořídím. Mívala jsem klasicky červené muškáty, ale bylo mi líto, že zimu v paneláku většinou nepřežily. Už několik let se mi daří přezimovat keřík skalníku, jahody, netřesky, vřes, letos dokonce přežila i růže a hledíky. Dokoupila jsem macešky, surfinii, zběhovec a tymián citronový, dostala petunii. A ještě mi začal v lednici pučet zázvor, tak jsem ho také dala do hlíny a budu čekat, jestli si to nerozmyslí. V petrželáku snad vyklíčí i semínka petržele. Budu muset stínit, protože letní slunce pálí na našem balkoně jako na Sahaře. :-)
Věra Halátová
Vypadá to na balkonech hezky. Včera jsem se dívala na ceny kytiček. Takže letos si dám na balkon raději rajčata. Rostlinky jsem si vypěstovala sama. Z loňska jsem si vypěstovala rostlinky afrikánů, krásenky a měsíčku lékařského. A protože jsem v pátek nebo sobotu zpychla a neposlouchala meteorology, vysadila jsem je na záhon. A dnes? Ejhle, sníh! A bude po kytičkách.
Dana Puchalská
Jedna kombinace hezčí než druhá. Já osobně se na dobu truhlíkovou těším už od časného jara. Ale protože mi na balkóně dost fouká, nemohu si dovolit některé křehké květiny. Přitom miluju begónie a fuchsie. Takže zůstávám u osvědčených verben, afrikánů a muškátů. A už se těším až vykvetou netřesky. To je pastva pro včelky a čmeláky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.