Koncert pro prázdný zámek
FOTO: archiv Michala Maška

Koncert pro prázdný zámek

26. 6. 2020

Letos na jaře měl začít osmý ročník Hudebních setkání, které každoročně pořádá napříč Ústeckým krajem můj syn, Michal Mašek.

Jenže, jak se říká: člověk míní, Pánbůh (v tomto případě koronavirus) mění. Vše bylo připraveno včetně hostů a najednou ze dne na den konec. Projekt se zhroutil jako domeček z karet. V této nelehké situaci napadlo Michalova přítele, kastelána zámku Velké Březno, zprostředkovat pro diváky na You Tube koncert na dálku a alespoň trochu představit krásu zámeckých prostor našich památek. Mělo to ovšem jeden háček. Při hudebních setkáních vystupují různí interpreti a v tomto projektu musel Michal odehrát všechno sám. Jelikož je to profesionál, hudba je jeho život a baví ho to, vznikl nesmírně zajímavý projekt Koncert pro prázdný zámek.

Jedná se postupně o koncerty na pěti zámcích: Velké Březno, Konopiště, Březnice, Kynžvart a Zákupy. Úvodní slovo mají vždy kasteláni jednotlivých zámků, následuje koncert, kde hraje  Michal a hudbu přitom provází záběry ze zámeckých prostor. Repertoár je pokaždé jiný, pouze na závěr se opakuje jako symbol optimistický a povzbudivý valčík As Dur Johannese Brahmse.

Přeji příjemný poslech.

Koncert pro prázdný zámek Velké Březno:

 

 Koncert pro prázdný zámek Konopiště:

 

Koncert pro prázdný zámek Březnice:

 

Koncert prázdný zámek Kynžvart:

 

Koncert pro prázdný zámek Zákupy:

 

Na závěr jedna optimistická zpráva. Hudební setkání s hosty se budou konat na podzim. Projekt Hudební setkání získal certifikát Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Erika Kolář
Děkuji všem za komentáře. :)
Josef Borecký
Krásná akce
Alena Vávrová
Ilonko, nádhera, děkuji za tu možnost poslechu, klavírní hudbu mám moc ráda. Tvůj syn je skvělý interpret, přeji mu moc úspěchů.
Dana Puchalská
Super. Snad příště už bude mít syn koncerty s živým publikem.
Libor Farský
Paráda !!!
Helena Votíková
Nádhera. Úžasný nápad a krásná hudba. Moc držím palce, aby podzimní setkání proběhla bez komplikací.
Daniela Řeřichová
Hluboký zážitek. Děkuji lidem, kteří umí a navíc mají srdce na správném místě.
Věra Ježková
Ilonko, blahopřeji ti k úspěšnému synovi. Nápad se mi líbí. Z daných zámků neznám pouze Velké Březno.
Jana Šenbergerová
Na žádném z těchto zámků jsem nebyla. Koncerty v nich jsem si dopřála k dnešním narozenám a moc za ně, Ilono, děkuji vám i vašemu synovi. Krásné!
Zuzana Pivcová
Je to dojemné a krásné. Takového nápadu a jeho ztvárnění si moc vážím. Díky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%