Rakev na Václavském náměstí v Praze šokuje a budí pohoršení
FOTO: Roman Procházka

Rakev na Václavském náměstí v Praze šokuje a budí pohoršení

10. 10. 2020

Na ulici či náměstí ve městech lze najít hodně zajímavých objektů. Ale to, co lze najít na Václavském náměstí v dnešní době, je doopravdy šokující zážitek.

Na chodníku je vystavena černá rakev, smuteční dekorace. Rakev je pokryta nápisy. Při pohledu na černou rakev si každý z nás okamžitě vybaví chvíle posledního rozloučení s někým, koho jsme znali, či z rodiny… a není to zrovna dobrý pocit. Ovšem umístit rakev do centra pěší zóny v centru Prahy, polepit ji textem, který je skrytou reklamou na masáže, je snad možný jen v Praze. Ano, možná lze říci, že je to zoufalé volání pro záchranu podniku, ohledně koronavirové situace, ale upřímně… Kdo do takového podniku chodí, když za hodinu masáže dáte 1500-1700 Kč? Je to pro normální pracující české obyvatele? Nebo pro zahraniční turisty, kteří přestali do Prahy jezdit?

Použít rakev, vystavit ji na chodník, použít smuteční dekoraci, a dát skrytou reklamu na masáže, to lze jen v ČR. Nebylo by lepší dát velkou informační tabuli s výraznou cenou za masáže, než vystavení rakve uprostřed Václavského náměstí? To už rovnou mohli tu rakev nechat otevřenou, dát tam nějakého zesnulého a napsat, že pokud lidi nebudou chodit na masáže, tak maséři zemřou hlady… Jen se divím, že vedení města Prahy toto dovolilo, či dělá, že nic neví…

To už můžeme na Václavském náměstí při chodníku vystavovat i mrtvoly v rakvích, a u nich letáky na možnost si koupit lepší oblečení než jsou oděvy zesnulých.

Můj příběh
Hodnocení:
(4.7 b. / 24 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslav Kolín
Pane Kochaníku, proč si myslíte, že "lampasáci" jsou neschopní sadisté? Jak tak koukám, v jiných zemích vydávají podobná opatření civilové. A že nejsou volení? To není žádná vláda na světě, ale vznikla na základě rozhodnutí většiny zvolených poslanců.
Milan Kochaník
Tak článek obsahuje tzv. knížecí radu, jestli by prý nebylo lepší dát výrazný nápis na provozovnu s cenou. Tak jistě že bylo, jenže, ikdyby tam bylo uvedeno, že zadarmo, tak jelikož nám tu vydává befehly nikým nevolený reliktní lampasák čsla, tak výsledek je, že je fakticky činnost provozovny paralyzována tedy znemožněna. Neboli má cosi jako zákaz výkonu povolání. Takže jistě že to není vkusné, ale asi takto, na hrubý pytel hrubá záplata, to je jediné, co na lampasáky platí. C ose týče, ceny, tak jistě, za komunismu se dalo jít na masáž za kč 26,- cca za hodinu a slečny byly také hezké, jenže také bylo vše o o dost levnější . S těmi cenami se to má asi tak, že prý bylo za komunismu lidem vysvětlováno, že auto stojí tolik a toik, aby jako stát okradl zloděje, ačkoliv aby mohli býz zloději, musí být násobně více nezlodějů. Čili pod záminkou okradení menšího počtu zlodějů platili všichni jako oni "okradení" zloději a s tímto se to má podobně. Tak jistě že by se člověku líbilo se nechat masírovat hezkou slečnou za kč 200/1 hodinu, jenže i slečny mají svůj fyzický čas a ten jim rychle ubývá. Prostě, žádná slečna nebude po neurčitý čas hezkou slečnou. A tím je dána také ta cena. A navíc, udržovat se hezým či hezkou není prostě levné ani pro tu slečnu. A navíc, je to na Václaváku, čili fakticky nejdražší pozemky v Praze. Ikdyž to byl dříve koňský trh pro handlíře čili nikoliv lukrativní lokalita. Takže nikdo nebrání, aby se ten, kdo touží po masáži s hezkou slečnou, a levně, tak si ji musí nejdříve ovšem opatřit a k tomu náležitosti a brzy zjistí, že to nakonec příliš levně nevyjde. Zkrátka aby to byl "levně" musilo by se jednat o cosi jako barterový obchod. Napříkla slečnu naučit předmět, který jí nejde na VŠ a ona zase namasíruje. A pak, protože tu žádné peníze nebyly užity, to vjyde jakoby levně, skoro zadarmo.
Jaroslav Kolín
S tím záborem to bude asi složitější, protože celá ta hrůza je na kolečkách, tedy mobilní. To je jako když někdo nechá na chodníku e-koloběžku nebo kočárek. Mají to mazaně vykoumané. :-(
Ivana Müllerová
Jistě platí za zábor veřejného prostranství.?‍♀️
Soňa Prachfeldová
I kdyby byl tento podnik výrobce rakví, vystavovat rakev na chodníku je absurdni .
Roman Procházka
Dnes po tom všem co se zde v reakcích odehrálo, ale i po tom co jsem napsal, Nedalo mně to a šel jsem se podívat na Václavák zda ten smutný objev je odstraněn. Omyl. NAOPAK. Ten bonus, na který jsem narazil, mně donutil si spojit vše, co by kdyby...a že může být, tak veselo mne nebylo... To jsem nečekal ani v tom nejdivočejším snu...
Růžena Kuželková
tedy řeknu vám,že toto už hraničí s debilitou(myslím ohledně té rakve),co těm lidem dávají dí "jídla"mě hlava nebere.Něco takového by snad neměli ani ukazovat a že zase "pražáci" i když věřím,že většina je soudných.
Jana Kollinová
Pane Romane, znovu jsem přečetla Váš článek a nabývám přesvědčení, že obsahem posledních dvou článků, cituji část: " To už rovnou mohli tu rakev nechat otevřenou, dát tam nějakého zesnulého a .....," jste nechtě nahrál na smeč čtenářů, možná naštvaných, možná morbidních, možná nabízejících nadsázku a dotažení námětu ad absurdum. Pozitivem článku je, že se brzy zařadí mezi nejčtenější.
jiří Rybička
V současné situaci s pandemii tato reklama pražským občanům nepřinese optimismus spíše naopak podpoří chmůry v jejich mysli.Jako reklama je to idiotský nápad.
Jarmila Komberec Jakubcová
Jen poznámka k ceně thajských masáží - u nás v Plzni chodím již cca 7 let 1x měsíčně na olejové masáže. Cena bývala dříve 500,- a od loňska je to 700,- a za 8 návštěv je jedna zdarma. Takže chápu, že za cenu uváděnou v Praze asi moc návštěvníků nemají. Kdo Thajcům poradil takovou reklamu nechápu. V reklamě jsem se delší dobu pohybovala a první zásada je, že musí být pozitivní. I když v poslední době se spíše uplatňuje zásada "upoutat a šokovat".

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.