Jeseň
foto: Elena Valeriánová

Jeseň

23. 10. 2020

Básník za sluncem hledí
světlo loupí popelavá mlha,
ve větru listy zavíří,
do prstů kouše zlehka
zima.

Ještě se ohlédne,
naposledy se usměje
do dveří podzimu
a do mlhy zamíří
slunce.

Básník za sluncem hledí
na konci cest semkne rty,
neřekne už nic,
smutno
jen hejno studených
kapek.

Básník se sklání, neumírá,
jen světlo mlčky
hledá!

Hodnocení:
(5.1 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dalibor Polanský
Ano básník nikdy neumírá, žije dál ve svých básních.
Dana Kolářová
Děkuji vám za milá slova. Potěšila.
Marie Seitlová
Danuš, krásně jsi vyjádřila co je jeseň a doplnila krásnou fotkou, která to vystihuje také. Děkuji oběma.
Soňa Prachfeldová
Děkuji krasne6 Danuško.
Jana Kollinová
Báseň mě oslovila a při pohledu na úvodní fotografii jsem zatoužila alespoň chvíli spolu se svým psem toulat se podzimním lesem zahaleným mlhou tak dlouho, až bych nabrala sílu stromů a plna energie se vrátila zpět do míst, která nazývám svým domovem.
Elena Valeriánová
Je to pro mne pocta, nemáš zač děkovat.
Elena Valeriánová
Poezie na íčku má pro mne neopakovatelné kouzlo. Protože znám některé autory osobně, tak jako tebe Danuško, a tak je to silnější vnímání napsaného. Báseň je nostalgicky citlivá tak jako je i toto období. Děkuji.
Dana Kolářová
Eleno, dvě poděkování pro Tebe. Za možnost použít fotografii k poezii a na FD za kouzelnou připomínku knihy Rybaříci na Modré zátoce. Byla by důstojným doplňkem knihy Karla Nového.
Anna Potůčková
Dvě autorky v jednom díle ve formě poezie. Super! Díky za ni po ránu!
Jana Šenbergerová
Krásné spojení Daniných veršů s Eleninou fotkou. Mám jeseň stejně ráda jako podzim. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek