Přání jednoho (ne)ohroženého seniora: Pošlete děti a studenty do škol, nechte je sportovat a normálně žít
Ilustrační foto: pixabay.com

Přání jednoho (ne)ohroženého seniora: Pošlete děti a studenty do škol, nechte je sportovat a normálně žít

26. 10. 2020

Jelikož jsem čerstvý sedmdesátník, myslím si, že mám právo se vyjádřit k přehnaným starostem některých politiků, vědců a lékařů o naši generaci.

My všichni zodpovědní lidé, kteří zachováváme životosprávu, dbáme o denní pohyb na vzduchu a zdravě jíme, opravdu nestojíme o to, abychom byli „vhozeni do jednoho pytle"  s těmi, kteří dělali v průběhu života pravý opak.

Pokud si někdo nadměrnou konzumací masa a uzenin, lenošením u TV, kouřením a nestřídmým požíváním  alkoholu přivodil cukrovku a vysoký krevní tlak, nesmí se divit, když mu zato bude vystaven účet. 

Podle mého teď nejde o to, jakou profesi zastával nový kandidát na ministra zdravotnictví. Důležité je, aby to byl moudrý člověk, který bude "na lékárnických vahách zvažovat" nová opatření tak, aby nenadělala daleko větší škody, než sám covid 19. Hlavně by měl daleko více věnovat pozornost mladé generaci! Vzešli jsme z přírody, která má své zákony nastavené tisíce let stále stejné! Při každém ohrožení druhů se pomáhá na prvním místě mláďatům, nikoliv starým jedincům! Neberte jim proto jejich mládí, protože ho neumíte nikdy vrátit!

Nedopřáváme už vůbec sluchu filosofům, psychologům a sociologům, zato národ doslova děsí lidé jako Prymula, Flégr nebo Kubek. A proto mám k naší vládě jedno velké přání: Namísto toho abyste se schovávali při chaotických rozhodnutích za naši věkovou skupinu, pošlete děti a studenty do škol, nechte je sportovat a normálně žít. Vy všichni přece dobře víte, že koronavirus se chová k dětem a zdravým dospělým korektně.

V mládí jsem kromě jiného vystudoval Sociálně – právní školu v Praze, na začátku 90-let  založil první soukromou pečovatelskou službu a tak mě asi nikdo nemůže obvinit z nedostatku humanity. Je však třeba říci i nepopulární pravdu, že každý se nemůže dožít stovky, byť by si to přál. Při pandemiích se prostě více umírá a jak je vidět, žádné roušky, ani separace tomu nezabrání. V našich LDN a ostatních zařízeních leží stovky a tisíce lidí, u kterých je kvalita života "na nule" a mnohdy již jsou zcela mimo vnímání reality. Dlužno říci, že našim politikům chybí odvaha a zájem o to, aby bylo možné, podobně jako v jiných zemích, pomoci těmto lidem z utrpení zavedením eutanazie.

Přeji novému ministru zdravotnictví hodně síly a především rozumu při řešení současné krize.

koronavirus
Hodnocení:
(2.7 b. / 43 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jaroslav Jiráček
Do třetice a dost! Je to marný, je to matný, je to matný.... Tento týden vyšla na světlo podivnost ohledně covidových lůžek na JIP. Zatímco za "běžného" pacienta na JIP zdravotní pojišťovny platí 166 400 Kč týdně, u pacienta s covidem vyjde týden na JIP na 579 848 Kč. Co na tuto skutečnost říkáte? K čemu může vést? Když chcete transformovat společnosti a ekonomiku a vymyslíte si k tomu pravda geniální nástroj pseudopandémie PR viru, tak je dobré si pojistit, že vynaložené prostředky, snaha a čas nevyjdou vniveč. A motivace těch, kteří se na tvorbě pseudopandemie mají významně podílet – tedy nemocnic, lékařů a kvazi epidemiologů je důležitá. Takže jen další indicie, že jde o cílenou agendu. Zejména ve světle toho, že například sami ředitelé vinohradské a jihlavské nemocnice prozradili, že až na ochranné pomůcky, tedy opět uměle exponovanou agendu, se péče o JIP pacienty s a bez covidu v zásadě neliší. O co jiného pak jde, než o motivování nemocnic k tomu, aby měly plné kapacity covidových pacientů, když za ně mají od pojišťoven skoro čtyřikrát tolik jak za finančně bezcenné obyčejné pacienty bez covidu. Takhle se dělá pandemie. Takhle se korumpuje. Takhle funguje koronafašismus.
Jaroslav Jiráček
Podívejte se do hlediště krasobruslařské Grand Prix Japonska 2020 v přímém přenosu na ČT sport (zítra v neděli 29.11. od 6:05 do 8:00). Nabito, i když v rouškách. Jsou snad Japonci hloupí a nezodpovědní, a Češi moudří a rozumní? Nebo je tomu právě naopak?
Jaroslav Jiráček
Jsem smutný z toho jak dokázaly prodloužené ruce tvůrců NWO zmanipulovat většinu občanů. No nic, já s tím nic nenadělám. Koronavirus jsem ve svých 77 létech na jaře prodělal, týden vyšší teploty, byl jsem oslabený, nejsem ve své kůži dodnes. Ale že bych se zlobil na jak vy říkáte chřipečkáře mě ani nenapadlo. Zlobím se na ty kdo jej "vyrobili v laboratoři" a roznesli do celého světa. Pro nechápavé : Číňané to určitě nebyli.
Václav Bok
Prohlašuji, že autor článku je jemn ignorant a typický chřipčiřkář. Neví o příčinách nemocí vůbec nic a má jen štěstí, že ho to zatím nepostihlo. K dalšímu se ani nebudu vyjadřovat.
Pavča Horák
Pokud jste takový humanista a vzdělaný člověk, jistě víte, že diabetes není jen od kouření, pití. Rovněž tak u vysokého tlaku. Víte něco o diabetu č.1 ?
Josefína Josefína
Ráda bych sdělila autorovi, že jeho článek mě doslova vytočil. Diabetes, nemoc krve a nefungující ledvinu mám od mládí a představa, že nemocní lidé se o svůj hendikep šmahem sami zasloužili, je pro mne vysloveně urážlivá. Karma je zdarma , pane...
Miroslava Eberlová
Souhlasím s autorem. Jen se obávám, že eutanazie by mohla být podobně "dobrovolná" jako plošné testování na Slovensku.
Petra Marxová
Dobré ráno, milí diskutující. Opět souhlasím s paní Lackovou, také je mi líto, že někteří lidé zřejmě tak docela nepochopili slova autora článku a některých přispěvatelů - netušila jsem, kde se v tak zajímavé diskuzi k tak podnětnému článku vzalo tolik rozhořčení a zmínek o nacistech. Nejspíš to ale je tou dnešní hysterií, jen následek ochromení strachem. Tak děkuji, paní Lacková, za Vaše vysvětlení, teď už je snad každému jasné, že pan Soukup a my, kteří s jeho textem souhlasíme, nejsme zrůdy, kteří si přejeme likvidaci starých a nemocných. Osobně si jen přeji, abychom co nejdříve mohli zase normálně žít. Je mi moc líto dětí, zejména těch, které nemají doma úplně ideální zázemí (a těch je bohužel v této době čím dál víc) - sama jsem vyrůstala v dosti neideální rodině plné křiku, mrazivého mlčení a nejrůznějšího zneužívání, a nejednou jsem uvažovala o sebevraždě. Kdybych tenkrát nemohla chodit do školy a na sborový zpěv, tak už tady dnes nejsem. Ty děti, které dnes žijí v něčem podobném, a nesmějí z takového "domova" ani na krok, nemají žádnou možnost úniku, žádnou radost, žádnou naději, že se to v dohledné době zlepší... Jak to celé dopadne? Přibude sebevražd, lidí závislých na drogách, alkoholu a různých asociálních sítích, vyroste nevzdělaná a nešťastná, ztracená generace. Stojí to za to? Jen proto, abychom o pár týdnů prodloužili "život" těm nejslabším? A jak dlouho ještě? Tohle není poslední virus, který nás navštívil, a nezmizí za pár týdnů ani měsíců. Mám moc ráda svou tchýni i babičku. Ale ty prožily svých 73, resp. 98 let naplno, a nechtějí se do konce života jen klepat strachy kvůli tomu či onomu viru (protože vstanou noví "bojovníci", a pokud se teď všichni zavřou doma, nebude jejich imunita zanedlouho stačit ani na obyčejnou chřipku), a přejí svým vnoučatům a pravnoučatům, aby také mohli vyrůst v silné a zdravé lidi, kteří jednou zvládnou uživit sebe i své děti i další generaci seniorů. Nemám nic proti rozumným opatřením, klidně budu nosit roušku až do smrti (která může přijít kdykoli, i když je mi "teprve" 43 let, ale když jsem se nepodělala strachy z rakoviny, nehodlám se zbláznit ani z ...viru), ale chci vidět své tři děti normálně vyrůstat, běhat, smát se a žít. Přeji co nejzdravější tělo i ducha všem.
Radmila Lacková
Dobrý večer, paní Řezáčová, má zkušenost není ojedinělá, jen jsem uvedla jen jednu zkušenost, vlastní. Euthanasie je samozřejmě dobrovolná, jak jinak.Mne by její schválení u nás naplnilo klidem. Bohužel, řadě lidí, kteří nepamatují na projev své vůle ohledně důstojného konce včas, písemně, by nebylo pomoci. A pak jsou tací, kteří chtějí žít za každou cenu, bez ohledu na stav, bez smyslu jejich bytí, někdy i se zlomyslným zadostiučiněním, jak svým bytím otravují život lidem kolem sebe. Bohužel, s těmi nic udělat nejde. Jen opravdu zvrhlého člověka může napadnout, že by někdo, ať já, nebo pan Soukup, hovořil o nedobrovolnosti. A z hlediska právního nařknout někoho bezdůvodně z propagace vražd, navíc v intencích nacismu, je žalovatelné. Nenechávejte se, prosím, unést a važte slova.
Hana Řezáčová
Paní Lacková, vaše ojedinělá nepříjemná zkušenost se zdravotnictvím ještě nevypovídá o tom, že je naše zdravotnictví špatné - to je jen váš úhel pohledu, ale nebudu vám to zde vymlouvat ... K té eutanazii: provádí se na výslovné přání pacienta, tj. s jeho výslovným souhlasem! Je to nejen medicínská záležitost, ale především právní ... To, co vy ( a pan Soukup) navrhujete, tak to je vražda! Už jsem to zde níže psala - to provádělo nacistické Německo!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%