Hudební festival 2020 (Za tichem s Beethovenem) - Videopozvánka č. 3 - zámek Duchcov
Ilona Kolářová

Hudební festival 2020 (Za tichem s Beethovenem) - Videopozvánka č. 3 - zámek Duchcov

24. 11. 2020

Zámek v Podkrušnohoří Duchcov, bývalá rezidence rodu Valdštejnů,  byl vybrán pro třetí videozpozvánku hudební festivalu.

V první části provází základním (valdštejnským) okruhem zámku paní kastelánka Lucie Šťastná. Můžete si prohlédnout jídelnu, ložnici manželů,  pánský a dámský salon, seznámit se s příslušníky rodu Valdštejnů. V druhé části představí přední český klavírní virtuos a pedagog Ivan Klánský cyklus Dětské scény opus 15 od Roberta Schumanna.

Koncertní  videopozvánku uvádí úžasný Josef Somr. .

josef-somr.jpg

 Ve videopozvánce č. 4 navštívíme  zámek Ploskovice a hru na cemballo představí Jaroslav Tůma.

hudba
Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Erika Kolář
Děkuji všem za komentáře a jsem ráda, že vás pozvánka potěšila. :)
Jana Hošková
Ilonko, moc pěkně udělané, potěšilo mne to. Na tomto zámku jsem totiž měla já svou svatbu...
Ilona Erika Kolář
Děkuji za komentáře.:))
Helena Přibilová
Dodatečně jsem si vzpomněla na jeden zážitek spojený se skladbou Roberta Schumanna Dětské scény ("Snění"). Během cesty do Volgogradu (bývalého Stalingradu) jsme navštívili památník historické bitvy na Mamajev Kurgan. Uvnitř památníku, kde plál věčný oheň, zněla i zmíněná skladba. Ptali jsme se naší průvodkyně, proč zde hrají hudbu německého skladatele. Odpověděla nám, že to symbolizuje smíření s Německem.
Soňa Prachfeldová
Díky Ilono, nádherné.
Eva Mužíková
Děkuji za další vyprávění a hudební zážitek...a čubinku.......
Helena Přibilová
Paní Kolářová, opět Vám děkuji za nádherný zážitek. Zámek Duchcov měl stejně jako zámek Jezeří velké štěstí, že nebyl odstraněn v důsledku důlní činnosti. Ještěže zvítězil zdravý rozum a oba architektonické skvosty nám zůstaly zachovány.
Zuzana Pivcová
Krása na pokračování. Pan Somr je štramák.
Jan Zelenka
Od mládí jsem měl rád hudbu, hlavně hudbu vážnou. Bohužel moje vážná vada sluchu mne této záliby zbavila. Ale zámky Duchcov i Ploskovice znám.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.