Hudební festival 2020 - koncertní videopozvánka č. 6: hrad a zámek Frýdlant
Ilona Kolářová

Hudební festival 2020 - koncertní videopozvánka č. 6: hrad a zámek Frýdlant

13. 12. 2020

Videpozvánka tentokrát zamíří na sever Česka do rozsáhlého komplexu skládajícího se ze středověkého hradu a renesančního zámku, který se vypíná na mohutné čedičové skále nad řekou Smědá v Jizerských horách.

Jedná se o jeden z nejnavštěvovanějších historických objektů v České republice, který představí v malé ukázce paní kastelánka Jana Pavlíková a navnadí posluchače k návštěvě vzácného komplexu.

frydlant-v-c.-4-1.jpg

 

Druhá část videopozvánky patří naší přední harfenistce Kateřině Endlichové. Tento královský nástroj přirozeně koresponduje se skvostným prostředím zámeckých komnat a Katka vypadá, jako by právě vystoupíla z obrazu.  Jedná se o opravdovou uměleckou lahůdku.

 

Další videopozvánka se bude odehrávat na hradě Lemberk v Jablonném v Podještědí.

hudba
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Ilona Erika Kolář
Děkuji všem za komentáře.
Martina Růžičková
Děkuji za krásný zážitek :-).
Helena Přibilová
Paní Ilonko, za překlep se nemusíte omlouvat. Děkuji Vám ještě jednou za zprostředkování tohoto krásného zážitku.
Ilona Erika Kolář
Mobil si napsal co chtěl. Místo Zelenková má být HELENKO.
Soňa Prachfeldová
Nádherné, ,paní Kateřina hraje úžasně a je moc krásná. Tak a vím kam na výlet, díky moc.
Ilona Erika Kolář
Děkuji za komentáře. Ano, Zelenková, jsem také nikdy neslyšela hrát na Vltavu na harfu a byla docela překvapená.
Helena Přibilová
Frýdlantský hrad a zámek jsme také před lety navštívili. Vzpomínám si, že prohlídka byla velmi dlouhá a důkladná. Díky tomu jsme měli možnost vidět velkou část hradních a zámeckých prostor, včetně uměleckých sbírek. Tato hudební videopozvánka na mě zapůsobila jako by se jednalo o hrající obraz. Nádherné prostředí zámecké komnaty a úžasná hra na harfu. Pro mě bylo neobvyklé slyšet Smetanovu Vltavu v interpretaci tohoto hudebního nástroje. Ale zážitek to byl pro mě úžasný a já za něj děkuji.
Eva Mužíková
Škoda, už několik dnů mi nejde zvuk u žádného videa...takže snad později...
Alena Vávrová
V zámku jsem byla před lety ještě s manželem. Koncert si ráda poslechnu, děkuji. Včera jsem chytla náhodou na Artu Beethovenovu Devátou s Ódou pro radost. Berlínští filharmonici, sbor, H. v. Karajan. Zážitek úžasný!
Jan Zelenka
Bohužel, neposlechnu. Můj sluchový handicap mi hudbu zkresluje. Mrzí mě to. Když jsem v noci psával, nejraději jsem poslouchal Mozarta, nebo Vivaldiho.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.