Vyberte Evropský strom roku
Český zástupce ankety: sedmdesátiletá Jabloň u Lindmanů. FOTO: Nadace partnerství

Vyberte Evropský strom roku

1. 2. 2021

Organizace Environmental Partnership Association (EPA) vyhlásila 11. ročník ankety o Evropský strom roku. Od 1. do 28. února 2021 můžete i vy vybírat z finalistů soutěží v jednotlivých evropských zemích.

V České republice organizuje anketu Nadace Partnerství. Výsledky soutěže budou slavnostně vyhlášeny 17. března 2021 v Bruselu.

Soutěž Evropský strom roku je součástí rodiny kontinentálních anket Strom roku, které spojuje stejný cíl. Smyslem Evropského stromu roku je poukázat na zajímavé staré stromy jako na důležité přírodní i kulturní bohatství, kterého bychom si měli vážit a chránit jej. V Evropském stromu roku na rozdíl od jiných soutěží není důležitá krása, velikost nebo věk, ale příběh a spojení s lidmi. Hledáme totiž stromy, které se staly nedílnou součástí širší komunity.

Každoročně se do ankety zapojují desítky až stovky tisíc lidí a počet zúčastněných zemí se z původních pěti navýšil na šestnáct. 16. "Buďte i vy součástí celoevropské rodiny ochránců stromů. Staňte se partnery ankety v dalších evropských zemích a pomozte, aby se téma ochrany stromů jako nositelů genia loci stalo předmětem mezinárodní debaty," vyzává organizace EPA.

Hlasovat můžete na tomto místě.

příroda
Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(4.9 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Bartošová
Samozřejmě jsem hlasovala pro českou jabloň! Znám ji ,,osobně", stejně jako zpěvačky, které ji propagují. :-)
Květuše Pinkasová
Hlasovali jsme pro sedmdesatiletou Jabloň u Lindmanů, českého zástupce ankety! Dnes byla také propagace večer na Primě i s úryvkem složené písničky k této události. Zpívá ji také i naše milá kamarádka Míla, nejen uč. MŠ z Hronova, u níž jsme poznali na Hronovském Slunci naši i60 Marii B /MAB/ z Fota dne a kolotočů... *****
Martina Růžičková
Jeden strom krásnější než druhý a s poutavými příběhy. Dlouho jsem se rozhodovala, který zvolit. Jabloň od Lidmanů znám a navíc je naše česká, to bylo jasné :-). Jako druhý jsem vybrala kaštanovník z Ypry jako symbol vítězství života.
Jana Šenbergerová
Vybrala jsem si naši jabloň a polskou lípu, ale líbí se mi všechny navržené stromy. Ať ještě dlouho rostou k potěše všech.
Irena Mertová
Hlasovala jsem pro náš strom a pro italský tisíciletý - dojímá mne, že ho nechali růst a nepokáceli, jak se to děje šmahem u nás...
Marie Měchurová
Hlas dostala naše jabloň a Bulharska moruse.
Jitka Hašková
Děkuji za upozornění. Hlasovala jsem pro náš a pro polskou lípu Jana Nepomuckého.
Věra Ježková
Je to moc hezká akce. Díky za upozornění. Hlasovala jsem. Samozřejmě pro náš a coby rusofilka pro ruský.
Marie Ženatová
Já jsem také hodnotila a ten náš je skutečně ten N E J *
Daniela Řeřichová
Nádherné jsou všechny, ale ten náš je NEJ.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.