Můj svět - už se těším....

Můj svět - už se těším....

4. 3. 2021

Drazí Íčkaři – asi máte dojem, že bude následovat nějaké pohádka nebo nějaký nesplněný sen. Ne, nebude, budeme se držet reality a já vás chci zavést z určitých důvodů na několik míst, která se mně líbí, a kam se budu chtít podívat i letos – pokud mně to zdraví dovolí. Ano, už je březen. Podařilo se mně velmi snadno se zaregistrovat na injekci proti Covid, vozím u sebe v autě několik potvrzení pro Policii – kdo jsem, kam jedu, s kým budu mluvit….

Mám u nás v republice mnoho míst, kam rád jezdím, třeba už po několikáté, rád se tam vracím. Pokaždé je to tam jiné, je jiné počasí, potkám se s jinými lidmi, jednou je dobře, jednou je i hůře, jsme jinak naladěni, jednou je sluníčko, a jednou zase sněží. Píši o tom tak proto, abyste neměli dojem, že si něco idealizuji, že nechodím rovnýma nohama po zemi, že se nevznáším, jsem realista a ctím realitu. Ale to, že mně servírka někde v kavárně udělá nechutnou kávu, to neznamená, že na to místo zanevřu.

Máme teď všichni povinnost dodržovat všechna zdravotnická opatření pro naše zdraví, ale to jeden krásný den skončí, necháme se naočkovat – věřím, že nás bude většina. A dostaví se výsledky. A bude tady jaro nebo už skoro léto, a ono se to postupně uvolní.

Vládu a parlament budou sice asi čekat pracovní prázdniny, jak zalepit díry po pandemii, jak u lidí, tak také ve státním rozpočtu, školství bude muset rozhodnout jak vyrovnat to, že děti skoro rok nic nedělaly ve školách, zdravotnictví bude potřebovat další vzkříšení, po velmi náročném období, atd., atd….

Výsledky našeho národního hospodářství za leden a únor 2021 jsou velmi špatné. Takže po nemoci Covid nás bude čekat nemoc Státního rozpočtu. Už vidím před volbami, jak radílci říkají, to se mělo, to se nemělo, a toto už vůbec ne. Volby na podzim nebudou jednoduché….

Ale já se chci pár slovy zmínit, o několika místech u nás doma, ano, v naší vlasti. Dostal jsem několik nabídek pracovat, bydlet a žít v zahraničí. První nabídky již byly za socializmu, vždy nabídky oficiální, žádný útěk a ´la Král Šumavy. Zůstali jsme s rodinou doma, u nás v naší vlasti. Čestně říkám – nikdy jsem toho nelitoval. Mně se u nás líbí.

Luhačovice. Mám rád lázně Luhačovice. Proto tam každý rok zajedu, někdy na jeden den, někdy i na více dnů, jak je nálada a čas. Lázně Luhačovice nabízejí ubytování od jednoduchých privátů až po perfektní hotely a lázeňské domy, a také perfektně z rekonstruované vily, jako i malé privátní luxusní lázeňské domy. Mám to štěstí, že jsem se tam několikrát potkal třeba s panem Náhlovským, chodil jsem plavat do bazénu s panem Přeučilem, a s tím jsem si i několikrát velmi zajímavě povykládal. Miluji návštěvu Art Gallery, takřka vždy velmi zajímavé věci, a potom ve vedlejší kavárně posezení s výhledem na Lázeňské náměstí. Vše dokresluje lázeňský potok Šťávnice. Nádherné procházky, třeba až na přehradu, nebo po okolních pramenech, stojí to za to, je tam jakýsi klid, pravá lázeňská pohoda. Také se mně líbí to promíchání Čechů, Moraváků, Slováků, Rakušáků, Poláků, atd.

Kladská. Skočil jsem úplně do jiného koutu naší vlasti. Kladská je malá osada asi 7 km nad Mariánskými Lázněmi, asi 900 m.n.m., s rašeliništěmi, restaurací a hotelem, s muzeem a malou loveckou osadou, turisticky značené trasy do divoké přírody. Nádherné procházky. Já miluji tuto oblast v létě, ano za parného léta je zde velmi příjemně. Odpočinek na celý den nebo i dva, procházky v nádherné přírodě, vyčistění hlavy, klid a mír….

Lednice. Letošní první jarní cestu, jen jak to bude možné, opět podniknu do Lednice. Nádherný mnohahektarový park, zámek, kostel, skleník, minaret, atd. Město se opravilo a upravuje do krásy a vítá turisty. Nádherné plavby lodí po kanálu Zámeckého rybníka. I když jsou zde návštěvy mnoha turistů, zámecký park je tak velký, že vám to ani nepřijde. Město Lednice má i svoji lázeňskou část s velmi dobrou pověstí, stále více požadovanou nejen na rekreaci, ale i na léčení. Lednice je také můj tip pro vás. Moje rada na společný rodinný výlet, od nás starších přes mladé až po děti v kočárcích.

Dále vás pozvu třeba na Hlubokou. Zámek Hluboká nad Vltavou byl původně hrad založen Václavem I. historie bude na vás dýchat nejen na zámku, ale i v parku a v městečku. Jižní Čechy na mě vždy dýchnou něčím vlahým, starý most u rybníku Vítek u Staré Hlíny, rybník Rožmberk. To vše je krásné a já si rád tyto krásné pohledy a zážitky opakuji.

Tak, moji přátelé, až si teď budete plánovat, co budete dělat v létě, i zde je krásně. Je to naše krásná vlast, a věřte, zase bude líp.

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Naše země má opravdu co nabídnout, věřím, že za krátký čas už to bude dobré.
Hana Šimková
Ano, naše vlast je krásná. Jenom doufám, že to poznají i děti. Staří už viděli ledacos, ale dětem se brání, aby se také svobodně mohly podívat a krásná místa navštívit.Musí , mimo jiné sedět doma u počítače,aby se aspoň něco naučily. Krásy vlasti jsou jim zatím zapovězeny. Snad to jednou skončí.
Irena Drob
Znám tato místa docela dobře, Luhačovice mám na dohled, tam jsem často. Jen na Hluboké jsem byla dávno - na školním výletě. Už vloni jsem si plánovala cestování po naší zemi, letos s cestami moc nepočítám, ale těším se na další roky.
Dana Divišová
Článek mne navnadil. Máme tolik krásných míst v naší hezké zemi. Jak mi přibývají léta, z přeplněných hradů a zámků se "stěhuju" do přírody. Mám ráda Tiské stěny, miluju České Švýcarsko. To těšení je naše světlo na konci tunelu. Luhačovice vůbec neznám, určitě si tam udělám výlet.
Růžena Kuželková
Pane Jaroslave,jen houšť a větší kapky - Vaše příspěvky jsou od A po Z (Ž) vždy přínosem na tomto portálu. Děkuji.
Jana Šenbergerová
Kromě Kladské jsem viděla na vlastní oči všechna tři místa. Je tam krásně. Chtěla bych si zopakovat Lednici.
Helena Přibilová
V naší zemi se nachází bezpočet krásných míst, která stojí za návštěvu. Všechna v článku uvedená místa znám, a obzvlášť Lednici. Tam jsem totiž prožila své dětství. Od té doby prošlo městečko proměnou, kterou si vyžadoval narůstající turistický ruch. Také lázně vznikly v pozdější době. Na území, kde se nyní nacházejí, bývala okrasná školka. Pěstovaly se tam rostliny, které byly určeny pro výsadbu nejen v místním, ale i v jiných parcích u nás.
Dana Puchalská
Píšu na pokračování, špatně jsem klikla a je to... A Lednice,jak jsem na ni mohla zapomenout?
Dana Puchalská
Ano,je u nás spousta krásných míst, která stojí za zhlédnutí. Do Kladské jsem jezdívala,moc se mi tam líbilo. Hluboká,to je nádhera, moc ráda na ni vzpomínám. A do Luhačovic jsem jezdila v dětství. Díky za připomenutí .
Jitka Caklová
14:45 ... a pokud se firma Lobkowicz Margaret Brooks, už bývalý náš klenot, rozhodne rozebrat na stavební materiál, naše vláda neřekne ani popel. Ale vzpomínky nám zůstanou ♥

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

• Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Podle lékařů je chůze nejzdravější pohyb. Kolik zhruba kilometrů týdně ujdete vy?

Maximálně tři

17%

Mezi třemi až pěti

15%

Mezi pěti až deseti

16%

Přes deset

27%

Nechodím vůbec, jen na nákup a k doktorovi

13%

Nevím, neumím to odhadnout

12%