VIDEOSERIÁL: Komunikujeme přes Whats App. Jak aplikaci nastavit a jak ji používat?
Ilustrační foto: Pixabay

VIDEOSERIÁL: Komunikujeme přes Whats App. Jak aplikaci nastavit a jak ji používat?

30. 3. 2021

Být v kontaktu s rodinou a přáteli. To je nyní, vedle zdraví, nejčastější přání většiny lidí. A protože často nemůžeme být v kontaktu osobním, spojení mezi lidmi pomáhají zprostředkovat chytrá technická řešení. Jednou z nich je i mobilní aplikace Whats App.

Pamatujete si ještě, kdy jste odeslali svou první esemesku? Mohlo to být nejdříve v roce 1996, kdy spustili své služby v České republice první mobilní operátoři. Esemesky brzy nahradily pohlednice jako nosiče přání k vánocům, prostřednictvím esemesek se lidé svolávali na srazy… Dnes už jsou pro mladé uživatele chytrých telefonů esemesky jako vyhynulí dinosauři. Ke komunikaci mezi lidmi slouží nejrůznější aplikace, v Česku nejvíce Whats App.

Co Whats App umí?

Zasílání textových zpráv, hlasových zpráv, fotografií, videí, ale také skupinová koverzace či videohovory. To všechno dokáže aplikace Whats App. A hlavně jednoduše a zdarma.

Komunikace přes aplikaci Whats App je rychlá a naprosto jednoduchá. Poté, co si ji naistalujete do svého telefonu, propojí aplikace i vaše uložené kontakty, kterým hned můžete zavolat, poslat zprávu či nově pořízenou fotografii. Aplikace umožňuje uchovávat chaty s jednotlivými vašimi kontakty, řadit je podle důležitosti a oblíbené konverzace připínat na úvodní obrazovku vašeho chytrého mobilu. A co je důležité - aplikace je bezplatná a také nenáročná na objem dat.

Chcete si chatovat se svými vnoučaty přes Whats App? Žádný problém. Podívejte se na video, dozvíte se nejen, jak si aplikaci stáhnout, ale také, jak ji používat. Tady je další díl videoseriálu, který vznikl za podpory Nadace České spořiteny v rámci projektu Abeceda vzdělávání.

 

 

 

Předchozí díly videoseriálu

Jak si poradit s nastavením moderního telefonu:

 Jak si užívat internet v chytrém telefonu:

Videoseriál: Chytrý mobil
Autor: Jan Raška
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Patrik Poula
Já mám v mobilu také Whats App, ale moc s ním neumím. Syn mi to už několikrát vysvětloval, ale jak ho nepoužívám každý den, tak to vždycky zapomenu :-D . V mobilu mám neomezený tarif od Vodafone, takže volám a píšu SMS normálně z mobilu. Syn mi pomohl vybrat dobrý tarif pomocí srovnání na https://entuzio.cz/vodafone-tarify/ , takže platím necelých 600 Kč za měsíc, což je dobré.
Jaroslav Kolín
Dovolím si ocitovat kousek včerejšího článku na www.lupa.cz: Chyba ve WhatsApp umožňuje útočníkovi zablokovat cizí účet. Je to sice poněkud pomalé a komplikované, ale zneužitelné. Detaily v Sudden New Warning Will Surprise Millions Of WhatsApp Users, kde navíc zjistíte, že WhatsApp se k objevené chybě staví klasicky odmítavě a ignorantsky. A hodí se upozornit, že WhatsApp neumožňuje nastavit, aby vaše číslo nebylo vyhledatelné – kdokoliv tak může postupně zkoušet telefonní čísla, aby zjistil, jestli (a jaká) existují jako aktivní účet.
Jan Zelenka
Chytrý telefon k životu nepotřebuji. Pro ty, co ho používají, je tato informace ale zajímavá.
Jitka Hrůšová
Díky moc! S telefonem mi nemá kdo poradit, proto jsem za každou informaci vděčná.
Dana Hošková
Pro toho, kdo to nezná, užitečná informace. Možná bylo vhodné doporučit i další aplikace, jako je Viber, Signal, Threema či Messenger spojený s Facebookem. Kdo má přátel více, ví, že nejsou všichni na WhatsApp.
Antonín Nebuželský
Tak tohle známe, ale díky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.