Produktové soutěže

Hrajte do 31.7.2018

Chtěli byste si vyzkoušet pilotovat letadlo? Nyní máte šanci - soutěžte o vouchery na letecký simulátor a vyzkoušejte si let nad Českou republikou. Soutěž trvá do 31.7. 2018.

 

Letecký simulátor sestavil mladý podnikatel David Miklas. Není to ledajaké letadlo – jedná se o český Let L-410 Turbolet. 

„Umí to všechno jako skutečné letadlo. Návštěvník si u nás může zkusit nahodit motory,vzlétnout, přistát, proletět se nad Prahou nebo například zažít nouzovou situaci. A přitom sedí v kokpitu opravdového letadla, které ale nikdy nelétalo, německá armáda ho používala jako trenažér“, říká David Miklas o legendárním letadle.

O to, že se budete cítit opravdu jako ve vzduchu, se postará projekční systém, který přenáší realistický obraz během letu na gigantické zakulacené plátno. Pohyblivá platforma chybí, ale vizualizace je tak dokonalá, že dodá pocit skutečného letu. Občas se dokonce stane, že člověk, který si odmítl sednout a stojí za sedadly, během simulace ztratí rovnováhu.

Trenažér je funkční, čemuž předcházela mravenčí dvou a půl letá práce. Parta nadšenců letadlo rozebrala do posledního šroubku, dávala si záležet na tom, aby díly, které nebylo možné repasovat, pocházely ze stejného typu letadla. „Byla to detektivní práce je vystopovat, hledali jsme po celém světě. Dokonce i některé přistroje jsme si nechali poslat z Afriky, pocházejí ze starého letadla, které leželo zapadlé v poušti,“ dodává David Miklas.

Letecký simulátor si můžete vyzkoušet v Praze v Jindřišské ulici. 

 

Soutěžní otázka: 

V jakém roce poprvé vzlétla L410?

Pro účast v soutěži je nutné se přihlásit