Produktové soutěže

Hrajte do 31.8.2018

V Muzeu hlavního města Prahy je nyní k vidění několik výstav a stálých expozicí. Soutěžte o pět čestných vstupenek, každá z nich platí pro dvě osoby. Soutěž potrvá do 31.8.2018.

 

 

V hlavní budově muzea, kterou najdete v Praze na ulici Na Poříčí 52 je k vidění například výstava Praha 1848 →1918 představující dva významné okamžiky v dějinách hlavního města – události roku 1848, zejména tzv. Svatodušní bouře, a vyhlášení samostatného československého státu 28. 10. 1918. Součástí výstavy je pozoruhodná kolekce zbraní povstalců nacházející se ve sbírkách muzea, stejně tak bohatá letáková produkce dokreslující širší souvislosti bouřlivé doby.

Další zajímavou expozicí je Sklo a porcelán z hotelu Praha, který muzeum získalo těsně před tím, než byla v lednu 2014 zahájena jeho demolice. Zajímavá je také výstava k 50. výročí vzniku Gymnázia Na Vítězné pláni představující historii a vývoj jednoho z nejlepších pražských gymnázií. Nejatraktivnějším stálým exponátem muzea je ovšem Langweilův model Prahy z let 1826–1837. Je jedinečným dokladem podoby Starého Města, Malé Strany a Pražského hradu před přestavbou Prahy na konci 19. a počátku 20. století. Je zde také možné si prohlédnout pravěké artefakty nalezené na území Prahy, jak vypadala Praha za Karla IV., středověká či barokní Praha.

_N3A0873.jpg

Muzeum spravuje celkem čtrnáct objektů – mimo jiné také slavnou Müllerovu vilu, dílo světoznámého architekta Adolfa Loose  (postavenou v letech 1928–1930) nebo vlastní vilu českého architekta Otty Rothmayera. Na jejich návštěvu se ale čestné vstupenky nevztahují.

 

 

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA:

V jakém slohu je postavená hlavní budova Muzea hlavního města Prahy?

Pro účast v soutěži je nutné se přihlásit