Produktové soutěže

Hrajte do 15.2.2019

Soutěžte o čtyři vstupenky na operní galakoncert v pražském Rudolfinu. Vystoupí na něm nejlepší světový basista světa s přední světovou sopranistkou. Soutěř potrvá do 5.února.

 

Ildar Abdrazakov, kterého italští kritici za hlavní roli v opeře Attila označili za nejlepšího operního basistu světa, se 3. března 2019 sejde na podiu Dvořákovy síně pražského Rudolfina se sopranistkou Marinou Šaguč. Společné vystoupení těchto dvou fenomenálních umělců přinese milovníkům vážné hudby unikátní zážitek. Za doprovodu PKF – Prague Philharmonia zazpívají skladby Verdiho, Rossiniho, Mozarta, Rachmaninova a Rimského-Korsakova.

„Jsem velice rád, že v Česku vystoupím právě letos, kdy se slaví 180. výročí narození Eduarda Nápravníka zároveň 150 let od začátku jeho působení v Mariinském divadle. Tento český dirigent a skladatel dlouhodobě působil v Rusku a udělal toho hodně pro rozvoj a popularizaci ruské hudby a zejména opery. Pod jeho taktovkou proběhla premiéra mnoha ruských oper, které se záhy rozšířily do celého světa. Například opera Boris Godunov od Musorgského byla poprvé uvedena pod jeho vedením a shodou okolností bylo nedávno v Paříži uvedeno její nové nastudování, kde jsem si zazpíval titulní roli. Tato role navíc patří k těm nejsložitějším partům basového repertoáru,“ dodává Abdrazakov. 

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA:

Kde žije operní pěvkyně Marina Šaguč?

Pro účast v soutěži je nutné se přihlásit