Přehled posledních diskuzních příspěvků

Putování za pražskou šibenicí

Zoja Sedláčková 17.4. 10:31
Zajímavé povídání z historie Prahy.

Historickým městem roku byl vyhlášen Cheb

Vladka Steinová 17.4. 10:18
Cheb je krásné město.Chebský hrad s Černou věží a symbol města Špalíček s dalšími dochovanými měšťanskými domy, který vytváří neopakovatelnou atmosféru chebského náměstí.

Zemřel legendární hokejový bojovník Jaroslav Holík

Hana Šorejsová 17.4. 09:57
Byl to bouřlivák, ale hrdina československého hokeje. Všichni dobře pamatujeme, jeho zalepení hvězdičky na dresu v roce 1969, či za trest jeho neúčast na OH v Grenoblu. Vždy mu národ fandil. Na Jaroslava Holíka budeme dlouho vzpomínat. Klid a pokoj jeho duši !

Můj kamarád Bertík coby televizní hvězda

Libuše Křapová 17.4. 09:18
Evi, paráda, paráda, Bertík je prostě jednička, o jeho paničce ani nemluvím. Prostě, je strašně dobře, že jsou na světě lidé, jako jsi ty a pejskové, jako je Bertík.

Noční cesta s kočkou aneb trucovat se nemá

Zuzana Pivcová 17.4. 09:07
Většina koček si na sebe zvykne, ale výjimečně ne. To znám od sestry, kdy dva původní, kočka a kocour, novějšího Čerta moc nepřijali. A Tvá cesta mi trochu připomíná mé cestování sama v Tunisu, čekání u silnice na věčně nejedoucí autobus a kolem samé taxíky i netaxíky a každý řidič mě chtěl vzít.

Za krásami květin

Zdenka Jírová 16.4. 21:56
Dokonalá reportáž z našeho výletu za jarem. Moc jsem se pobavila. Svůj "záměr s pampeliškami" jsem již také uskutečnila formou článku a několika fotografiemi. Jen mě mrzí, že jsem Tě ještě nevyprovokovala k fotografické tvůrčí práci. Ale nevzdávám se.

Velikonoční káva v Praze

Dana Kolářová 16.4. 15:51
I letošní velikonoční svátky provázelo aprílové počasí, ovšem také vůně kávy provázející vzájemná setkávání.

Test: Jaký je váš skutečný věk?

Libuše Křapová 16.4. 11:01
Dnes vyplňuji testy. Zjistila jsem, že mi je přesně tolik roků, kolik mi je, no, možná prý o pár hodin méně. Ale stejně je na světě fajn :-)))

Na Kampě stojí první veršomat

Hana Rypáčková 16.4. 10:57
Piáno jsem zažila, ale toto je novinka.

Po těžké nemoci zemřel expremiér Stanislav Gross

Miroslav Štorch 16.4. 10:43
Jak se říká : "O mrtvých mluvme jen dobře." Bohužel bývalý strojvedoucí nabyl stamiliónový majetek podivným způsobem a prodejem akcií neznámo dokud. Za jeho slabé vlády bylo rozkradeno mnoho státního majetku. Prodeje za velmi nízké cenya skryté provize. Po aféře s financováním luxusního bytu musel odstoupit, ale nikdo jeho finance neprověřoval. Nedávno se v jeho medailónu občanům této země omlouval, ale nic jim nevrátil. Plakáty s jeho portrétem a slovy " Myslím to upřímně " byly směšné. Jedna z jeho teorií byla, že byl otráven těžkými kovy, ale zatí m se to neprokázalo. Je to smutná část naší novodobé historie. Smutná i pro naše státní financování důchodů.

Test 3: Drobné záhady každodenního života

Alena Tollarová 16.4. 10:12
Jen šest. Nevěděla jsem např. kterou ingredienci mám ve rtěnce. To je ostuda, že. Zato kde má kreveta srdce, to jsem dala :-))))

Židé z Říma

Zuzana Pivcová 16.4. 09:37
Mezi návštěvníky našeho archivu bylo hodně izraelských občanů, ale zažila jsem i zástupce Spielbergovy nadace z USA včetně poboček v Evropě. Byli to lidé ve vysokém společenském postavení, ale ke mně velmi vstřícní a uznalí. I na různých historických konferencích je hodně Židů, i když to o sobě nevykládají. Ačkoliv jsou z různých zemí, spojuje je osud předků za 2. války, který mezi nimi tvoří silné pouto. Na svou historii si nenechají sáhnout. Mají velký rozhled a jazykové a podnikatelské schopnosti.

Pražákova zpověď

Libuše Křapová 16.4. 07:50
Vaše básničky se mi líbí, jsou takové - upřímné, nic neskrývají, shovívavé - prostě své.

Skutečný James Bond byl vážně hrdina: zachránil 4500 lidí

Zdenka Jírová 15.4. 23:56
Myslím, že řada románových hrdinů má svůj předobraz v reálném hrdinovi. O to bývá dílo zajímavější než jen vymyšlená postava.

Agent 007 se stal velvyslancem OSN

Zdenka Jírová 15.4. 23:52
Zajímavá rekvalifikace, ale proč ne, u nás se také z herců stávají ministři čehokoliv.

Pohádka pro Evu a Bertíka

Marie Foltýnová 15.4. 22:54
Moc hezká pohádka Libuško.Konečně Nikolka našla kamaráda a je šťastná.Bertík je šikulka.

Hrady a zámky lákají unikátními prohlídkami

Marie Magdalena Klosová 15.4. 21:17
Hrady a zámky mě lákají vždy.jsou a byly oblíbeným cílem našich výletů.Na sobotu jsem vybrala Buchlovice na jižní Moravě ,no a na poslední dubnový víkend objevím přece Poděbrady! ,

Hokejové úspěchy, 2.díl: vítězství a pak velezrada

Zuzana Pivcová 15.4. 19:24
To je otřesné. Právě tak byli odsouzeni mnozí naši zahraniční vojáci, jen proto, že přišli ze Západu. Gottwaldova vláda zapomněla, že nasazovali život. Téměř každý z nich se vrátil s nálepkou špiona. To je opravdu neprominutelná etapa historie. Je dobře, že jste i tohle připomněla.

Úžasná zpráva pro lenochy: přílišný pohyb je škodlivý

Miroslav Štorch 15.4. 17:43
Zcela souhlasím, i když jsem vystudoval fakultu tělesné výchovy a sportu. Vrcholový sport přetěžuje organismus a a řada špičkových sportovců je invalidních v nízkém věku. Rozcvička hned po probuzení je fyziologický nesmysl, před kterým nás na fakultě varovali, ale na vojně se to provozovalo. Opravdu poslední studie dokazují, že trochu rychlejší chůze je lepší pro srdce i klouby než dlouhé běhy nebo maratóny. Práce na zahrádce je přiměřená lehká zátěž, kterou si můžeme dávkovat sami podle potřeby. Je to lepší a zdravější být v přírodě, než být zavřený ve fitcentru jako někteří lidé podléhající módním trendům. Navíc ještě musíte platit vstupné, trenéry a vaše energie se nevyužívá na smysluplnou práci - třeba rytí zahrady. Jak říká moudrý citát - "Nežijeme jak chceme - ale jak umíme."

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.