Foto

Ostrouhají opět důchodci?

25. 5. 2020

Pro důchodce to nejsou dobré  zprávy. Někdo chce pořád svrhnout Andreje  Babiše, vizionáře, který snil o jejich novém životě.  Byla to krásná vize, jak ji skvěle zvěčnil kreslíř v MF Dnes. Život ve vířivce, na stole pečená husa a výlety k Eiffelovce. Podle malůvek to mohla být jen pečená kachna, ale ani ta není pro důchodce k zahození.  Někdo nám to prostě závidí a Babišovi hází klacky pod nohy. Stačí se dívat, Fiala, Kalousek, Minář.

Není to poprvé. Jsme generací pros….ných  příležitostí. Před šedesáti lety nám Nikita Chruščov  slíbil život v komunismu. Už minimálně dvě generace v něm dnes mohly žít. Pro nejmladší  připomeňme, že v komunismu by už nebyly peníze  a každý by dostával vše, podle svých potřeb. Pokud by pro kohokoliv byly životní potřebou pečené husy či vířivky, měl je mít. Ale pozor, ani v komunismu to nebylo zadarmo. Každý by musel dobrovolně chodil do práce a podle svých schopností tam mačkat  knoflíky. Žádné krumpáče, lopaty a handrkování o minimální mzdu.

Vedle nás důchodců mohla dnes žít v komunismu i generace Husákových dětí, dokonce i Kalousek, co ví, že nebude na jejich i jeho důchod. Někdo nám to záviděl a vizionáře Chruščova svrhl. Byl to Brežněv, který sám žil celý život v komunismu

Také československý  prezident Antonín Novotný byl vizionář a do roku 1971 slíbil vyřešit bytový problém. Byl na nejlepší cestě, ale krátce předtím ho svrhla stejná závist. Každý jsme mohli mít nový byt. Zatím žijeme na ubytovnách a fantazírujeme o sociálním bydlení.

Ani Andrej Babiš to nemá jednoduché. Samozřejmě přidali nám, ale do jeho vize, pečených hus, vířivek a výletů k Eiffelovce to má hodně daleko. Jestli ho svrhnou, je po nadějích a skončíme zas jenom u drobných.  Růžově to nevypadá ani s důchodovou reformou. Není to tak dávno, kdy nám o ní hezky vyprávěl každý večer v televizi pan profesor Potůček. Jestli pak ten dobrý člověk ještě žije?

Nám důchodcům nepřejí ani poslanci. Stále reptají, kde by se na to vzalo. Přitom sami letitě žijí v komunismu. V parlamentní kantýně se prakticky zadarmo cpou pečenými husami a do práce chodí mačkat knoflíky. Ano,  komunismus není jen o pečených husách, je náročnější, než si volení zástupci lidu mysleli. Mnozí často mačkají vedle, někteří nemačkají vůbec. Babišovi vyčítají, že stát řídí jako firmu, sami ho ale chtějí řídit a vizionáře Babiše svrhnout mačkáním knoflíků. Ještě, že Mináře a jeho chvilkaře voliči k pečeným husám a knoflíkům jen tak nepustí.

Naštěstí jediný, kdo tady umí svrhnout vládu, je Jiří Paroubek. Stále hýří nápady, ale když na ně dojde, vzápětí je  po všem. Odněkud se vynoří bizóni, Radek Pokorný a Petra Paroubková. To nechtějí riskovat ani Fiala, Kalousek a Minář. Někteří politologové se domnívají, že garantem demokracie už není jen senát, ale zejména bizoni, Radek Pokorný a Petra Paroubková. O Minářovi ani slovo.

Proto nechte Andreje Babiše na pokoji! Doporučuje to Kalouskovi na svém twitteru i vědma Sirael Nekolová. Připomíná, že po svržení posledního velkého vizionáře Antonína Novotného sem vpadlo hned pět vojsk. To by nám dneska ještě chybělo.