Jsem potomek Bacha,
tvrdí Kyle MacLachlan

Jsem potomek Bacha, tvrdí Kyle MacLachlan

21. 2. 2014

Režisér temných příběhů David Lynch ho nejprve obsadil do role vévodského syna Paula Atreida ve sci-fi pohádce Duna (1984). O dva roky později mu svěřil v erotickém thrilleru Modrý samet roli studenta Jeffreyho Beaumonta, který za asistence své přítelkyně pátrá po tajemství barové zpěvačky. A na počátku 90. let ho Lynch obsadil do kultovního televizního seriálu Městečko Twin Peaks. V něm si Kyle MacLachlan zahrál zvláštního agenta FBI Dalea Coopera, vyšetřujícího s komickou důkladností ve zdánlivě poklidném městečku záhadnou vraždu mladé dívky.

MacLachlan si zahrál i ve filmech jiných režisérů (Proces, Flintstoneovi, Doors, Showgirls, V těle vraha) a úspěchy sklízí také v televizi. Zazářil například jako navenek dokonalý, ale sexuálně dysfunkční manžel po dítěti toužící Charlotty v Sexu ve městě, či jako sexuálně velmi funkční Orson Hodge v seriálu Zoufalé manželky nebo samolibý právník, který se zabývá napravováním justičních omylů v seriálu Po právu.

MacLachlan, který tuto sobotu slaví pětapadesátiny, o sobě tvrdí, že je z matčiny strany přímým potomkem Johanna Sebastiana Bacha. Od roku 2002 je ženatý s módní redaktorkou Desiree Gruberovou, se kterou má syna Calluma.

Autor: editor editor